تعداد بازدید : ۱۰۳۰
کد خبر : ۱۸۷۴۷۱
در بررسی صورت‌های مالی9ماهه مشخص شد؛
۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
علیرغم رشد و تعدیل 7درصدی سود این شرکت در 9ماهه ابتدایی سال مالی 1397 نسبت به مدت مشابه سال قبل، میزان سود آوری این شرکت در سال جاری چنگی به دل نمی‌زند.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که اکثر شرکت‌های تولید‌کننده لوازم خانگی و برقی، به واسطه افزایش نرخ‌های فروش محصولات در سال جاری صورت‌های مالی همراه با رشد سودآوری را روانه بازار کردند، شرکت سرماآفرین ایران با اعلام عدم تغییری جدی در 9ماهه نخست سال جاری با مدت مشابه سال گذشته، صورت‌های مالی 9ماهه حسابرسی نشده سال مالی 1397 خود را منتشر کرد.

علیرغم رشد و تعدیل 7درصدی سود این شرکت در 9ماهه ابتدایی سال مالی 1397 نسبت به مدت مشابه سال قبل، میزان سودآوری این شرکت در سال جاری چنگی به دل نمی‌زند و با تحقق سود خالصی معادل 20.5 میلیارد ریال، نتوانست شرایط جذابی را برای سهامداران خود به وجود آورد . (لازم به ذکر است که نسبت P/E کنونی سهم در حدود 19.5 واحد است).

اعلام سودی غیر جذاب  از «لسرما»

از جمله نکات با اهمیت صورت‌های مالی منتشر شده و گزارش عملکرد دی ماه این شرکت، عدم افزایش محسوس نرخ‌های فروش و کاهش چشمگیر تعداد تولید چیلر به عنوان محصول اصلی شرکت است که بی‌شک مربوط به افزایش چشمگیر قیمت‌های ارز در سال جاری و مشکلات تهیه مواد اولیه با توجه به فرآیند مونتاژ کاری این شرکت است.

اعلام سودی غیر جذاب  از «لسرما»
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: