تعداد بازدید : ۴۷۲
کد خبر : ۱۸۷۵۱۴
دبیر همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت عنوان کرد؛
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
دبیر هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت گفت: امروزه عملکرد نظام بانکی با توجه به اعتماد به واسطه‌هایی مانند بانک‌ها و دولت‌ شکل می‌گیرد این واسطه‌ها با تاکید بر نقش اعتماد، یک تراکنش و مبادله را به سرانجام می‌رساند و در این میان منافع خود را برمی‌دارند.
به گزارش خبرنگار بورس نیوز، علی دیواندری، با اشاره به اهمیت بانکداری الکترونیک گفت: حقیقتا دستاوردهای بانکداری الکترونیک در نظام‌ بانکداری ما قابل چشم‌پوشی نیست و در این زمینه یکی از بهترین کشورها هستیم. امسال هم برای اینکه از جرگه تحولات الکترونیک عقب نمانیم مضمونی با انقلاب بلاکچین انتخاب شده است که در روی بخش‌های مختلف اقتصاد به ویژه روی پول و فرآیندهای بانکی در نظام بانکی باید ابعاد و برآیندهای آن را دقیق  بررسی کرده و در مرز دانش حرکت کنیم.

وی ادامه داد: اگر چه در سال‌های اخیر بر روی بخش های مختلف این موضوع کارهای ویژه‌ای در پژوهشکده پولی و بانکی و بانک مرکزی شده است اما توجه ویژه به این مقوله نیاز است و این همایش می‌تواند محل مناسبی برای تبادل نظر بین ذی‌نفعان بانکی باشد.

وی در مورد اهمیت انقلاب بلاکچین گفت: در میان تحولات بین المللی یکی از موضوعات مهم انقلاب بلاکچین است انقلاب در این فناوری تلاش می‌کند تا با رهایی از گذشته راهی نو در آینده را بیابد. وقتی از انقلاب بلاکچین به عنوان یک انقلاب در نظام مالی یاد می‌شود باید با عمق بیشتری به سمت نظام مطلوب گام برداریم و از کجروی‌ها و توانایی‌های مبالغه‌آمیز که زمینه اتلاف منابع را به وجود می‌آورند جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه چهارمین انقلاب در زمینه فناوری است رهبری جهان متعلق به کشورهایی است که از ظرفیت و پتانسیل این انقلاب بیشترین استفاده را داشته باشند.

دبیر هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت خاطرنشان کرد: امروزه عملکرد نظام بانکی با توجه به اعتماد به واسطه‌هایی مانند بانک‌ها و دولت‌ شکل می‌گیرد این واسطه‌ها با تاکید بر نقش اعتماد، یک تراکنش و مبادله را به سرانجام می‌رساند و در این میان منافع خود را برمی‌دارند اما تکنولوژی بلاکچین نظام جدیدی را تعریف می‌کند و بدون داشتن اعتماد و بر اساس قواعد و الگوریتم‌های ریاضی به تراکنش می‌پردازد و باعث می‌شود اعتماد از نیروی انسانی به الگوریتم‌ها انتقال یابد.

وی افزود: با توجه به نقش این واسطه‌گری‌های مالی نیازمند بررسی تحولات بلاکچین هستیم تا صنعت بانکی ما از خدمات سودآور آن محروم نشود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: