تعداد بازدید : ۷۴۱
کد خبر : ۱۸۷۵۳۶
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بازار سرمایه یکی از نهادهای مهمی است که می‌تواند عامل تحرک اقتصادی و ابزاری برای حرکت چرخ‌های تولید کشور باشد. از همین رو نیز دولت و مجلس در بودجه سال آتی توجه ویژه‌ای به بازار سرمایه و افزایش نقش آن در تأمین مالی بلندمدت داشته‌اند.

به گزارش بورس نیوز، علی بختیار درباره جایگاه بازار سرمایه در بودجه ۹۸ گفت: بازار سرمایه یکی از نهادهای مهمی است که می‌تواند عامل تحرک اقتصادی و ابزاری برای حرکت چرخ‌های تولید کشور باشد. از همین رو نیز دولت و مجلس در بودجه سال آتی توجه ویژه‌ای به بازار سرمایه و افزایش نقش آن در تأمین مالی بلندمدت داشته‌اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه باید بخش قابل توجهی از نقدینگی موجود در اقتصاد کشور را به سمت بازار سرمایه هدایت کرد، به با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: در بودجه سال آتی تدابیری اندیشیده شده تا از ظرفیت‌های بازار سرمایه در مسیر توسعه و تامین مالی دولت استفاده شود.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی اگر بتوانیم نقدینگی موجود در کشور را به بازار سرمایه هدایت کنیم به طور یقین شاهد رونق تولید و اشتغال در کشور خواهیم بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: به طور یقین استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه در سال آینده می‌تواند از تلاطمات بازارهای مختلف که به دلیل هدایت نقدینگی‌های سرگردان به سمت این بازار‌ها ایجاد شده، جلوگیری کند و از سوی دیگرشاهد سفته بازی و دلالی در بازار‌ها نخواهیم بود.

علی بختیار ادامه داد: احداث پالایشگاه‌های جدید و اتمام پالایشگاه‌های نیمه تمام با سرمایه‌های مردمی از طریق بازار سرمایه و هدایت نقدینگی به بورس از طرح‌های مهمی که است در کمیسیون انرژی و برنامه و بودجه تصویب شده و در آینده نزدیک در صحن علنی مجلس مطرح و بررسی می‌شود.

نماینده گلپایگان و خوانسار با اشاره به آمادگی بخش خصوصی برای خرید نفت از طریق سازوکار بورس، گفت: به اعتقاد بنده بورس به عنوان یک سازوکار شفاف می‌تواند مسیر تجارت نفت را برای بخش خصوصی باز کند در بودجه ۹۸ نیز فروش نفت از طریق بورس دیده شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در حال حاضر یکی از راه‌های موثر مقابله با تحریم‌ها عرضه نفت در بورس است که باید استمرار داشته باشد. هم قیمت را تعیین می‌کند هم اینکه بخش خصوصی با انعطاف‌پذیری‌ای که دارد بهتر می‌تواند برای صادرات راهکار پیدا کند.

وی ادامه داد: یکی از تصمیمات شجاعانه ای که در تدوین بودجه سال گذشته از سوی نمایندگان اتخاذ شد، حذف ۲۰ درصد از تملک دارایی‌ها سرمایه ای در تبصره ۱۸ بود. این تصمیم باعث شد نزدیک به ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تولید و اشتغال کشور آزاد شود که آثار این تصمیم درایجاد اشتغال در سال جاری قابل لمس بود.

بختیار افزود: در بودجه سال آینده نیز بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان برای حوزه اشتغال پیش‌بینی شده که در صورت تصویب این اعتبار هیچ چالش و تعطیلی در واحدهای تولیدی نخواهیم داشت. البته باید توجه داشت این پیشنهاد در حال حاضر در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در درست بررسی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: