تعداد بازدید : ۴۳۵
کد خبر : ۱۸۷۸۴۱
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت:
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: این طرح‌ها شامل گازرسانی به ۱۱ روستا و ۳۹ واحد صنعتی با اعتباری معادل ۱۷۷ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال هستند که ضریب نفوذ گازرسانی روستایی را به ۹۶ درصد می‌رسانند.

به گزارش بورس نیوز، مسلم رحمانی درباره آمادگی شرکت گاز استان بوشهر برای گازرسانی پایدار در فصل زمستان و آمار گازرسانی در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: شرکت گاز استان بوشهر ۵۰ طرح گازرسانی را برای دهه فجر امسال افتتاح می‌کند. این طرح‌ها شامل گازرسانی به ۱۱ روستا و ۳۹ واحد صنعتی با اعتباری معادل ۱۷۷ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال هستند که ضریب نفوذ گازرسانی روستایی را به ۹۶ درصد می‌رسانند.

وی افزود: با افتتاح این طرح‌ها در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، دیر و گناوه، یک هزار و ۶۱۳ خانوار از نعمت گاز برخوردار می‌شوند، همچنین تعداد واحدهای صنعتی گازرسانی شده به ۳۳۱ واحد می‌رسد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر ۳۷ شهر دارد و ۳۶ شهر قابلیت گازرسانی دارند، گفت: همه شهرهای استان بوشهر به شبکه گاز متصل شده‌اند، بنابراین ضریب نفوذ گازرسانی شهری ۹۹ درصد است.

رحمانی تعداد روستاهای این استان را ۶۳۳ روستا عنوان کرد و گفت: ۴۰۷ روستا قابلیت گازرسانی دارند و ۳۹۷ روستا تاکنون از گاز بهره‌مند شده‌اند، عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۰ روستا نیز در دست اقدام است، بنابراین ضریب نفوذ گازرسانی روستایی ۹۵ درصد است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر طول شبکه تغذیه و توزیع گاز استان را ۶ هزار و ۳۴۳ کیلومتر عنوان کرد و ادامه داد: این شبکه با بهره‌مندی از ۴۰۰ کیلومتر خط انتقال، گاز طبیعی را دریافت و به مبادی مصرف مانند بخش‌های خانگی، صنعتی و نیروگاهی ارسال می‌کند.

وی افزود: اکنون همه هفت نیروگاه استان بوشهر شامل نیروگاه گازی بوشهر، نیروگاه شرکت مایع‌سازی گاز طبیعی ایران‌، نیروگاه سیکل ترکیبی بعثت، نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی عسلویه، نیروگاه گازی تشان، نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه و نیروگاه گازی اداره بندر بوشهر از گاز طبیعی برای خوراک برخوردار هستند.

به گفته رحمانی، امسال بیش از ۱۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر نشت‌یابی خطوط گاز در استان بوشهر انجام شده است.

وی در این باره بیان کرد: با توجه به گستردگی شبکه گازرسانی در استان و اهمیت کنترل این شبکه، به منظور جلوگیری از وقوع نشتی و اتلاف این سرمایه ملی، نشت‌یابی خطوط گاز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به همین سبب همه خطوط گازرسانی شهرها و روستاهای استان امسال مطابق برنامه زمان‌بندی‌شده، نشت‌یابی شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تصریح کرد: عوامل متعددی از قبیل خوردگی‌های خارجی و داخلی، تغییر بستر خاک، حوادث غیرمترقبه و ... اغلب منجر به ایجاد نشتی‌های جزئی یا وسیع در خطوط لوله می‌شود، به همین دلیل بازرسی‌های مستمر و نشت‌یابی این خطوط ضروری است تا ضمن افزایش راندمان و حفظ یکپارچگی خطوط گاز، از به وجود آمدن حوادث ناگوار و هدررفت سرمایه ملی گاز نیز جلوگیری شود.

رحمانی به مردم استان بوشهر اطمینان خاطر داد که در فصل سرما دچار قطع یا افت فشار گاز نخواهند شد و در این باره توضیح داد: همه واحدهای امداد، تعمیرات، مخابرات، ایمنی، بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، نشت‌یابی و حمل‌و‌نقل برای گذراندن فصل سرما آماده هستند. افزون بر این، روسای ستاد و نواحی گازرسانی نیز در بازدیدهای مستمر از شبکه‌ها، خطوط انتقال، تاسیسات گازرسانی و ایستگاه‌ها زمینه گازرسانی پایدار برای مشترکان را فراهم کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر اظهار کرد: نیروهای امداد شرکت گاز استان بوشهر به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به مشترکان هستند و مشترکان نیز در صورت مواجهه با هر گونه قطع گاز یا بروز حوادث احتمالی می‌توانند در هر ساعتی از شبانه‌روز با شماره ۱۹۴ تماس بگیرند تا نیروهای امداد شرکت در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای رفع مشکل در محل حاضر شوند.

وی میزان مصرف گاز استان بوشهر در ۹ ماه امسال را بیش از ۱۰ میلیارد مترمکعب اعلام کرد و گفت: پیش‌بینی ما برای سه ماه پایانی امسال مصرف بیش از ۳ میلیارد مترمکعب گاز است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: