تعداد بازدید : ۵۲۹
کد خبر : ۱۸۷۹۸۰
داستان تلخ واردات گاز تکرار نمی‌شود؛
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: با قطع واردات گاز از ترکمنستان، افزایش تولید گاز در کشور، احداث خطوط انتقال گاز و توسعه شبکه گازرسانی، هیچ مشکلی در تامین گاز مناطق شمال‌شرق کشور وجود ندارد و گازرسانی به همه شهرها و روستاهایی که به شبکه گاز متصل شده‌اند بی‌وقفه ادامه دارد.

افزایش تولید گاز کشور با قطع واردات از ترکمنستان

به گزارش بورس نیوز، حسن‌رضا میربلوکی درباره آمادگی شرکت گاز استان خراسان شمالی اظهار کرد: گازرسانی به استان خراسان شمالی از سال ۱۳۶۲ آغاز شده است. این استان ۲۲ شهر دارد که همه آنها به شبکه گاز طبیعی متصل شده‌اند، بنابراین ضریب نفوذ گازرسانی شهری ۱۰۰ درصد است، اما از میان ۸۳۸ روستای استان، ۷۳۷ روستا از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند و گازرسانی به ۹ روستای دیگر نیز در حال اجراست که بر اساس این آمار ضریب نفوذ گازرسانی روستایی ۹۸,۵ درصد است.

وی افزود: در زمان تقسیم‌بندی استانی، استان خراسان شمالی تنها دارای ۹۶۸ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز بود و این رقم در زمان آغاز به کار دولت یازدهم به ۳ هزار و ۶۳۶ کیلومتر رسیده بود، اما در پایان دی‌ماه امسال، شرکت گاز خراسان شمالی با بهره‌مندی از ۳۱۰ کیلومتر شبکه انتقال گاز و ۷ هزار و ۲۱۹ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، عملیات گازرسانی برای ۳۰۲ هزار و ۳۷۱ مشترک را اجرایی می‌کند.

میربلوکی اضافه کرد: استان خراسان شمالی یک نیروگاه سیکل ترکیبی با قدرت تولید ۹۶۰ مگاوات برق در ساعت دارد که به این نیروگاه با ظرفیت ۳۰۰ هزار مترمکعب در ساعت گازرسانی می‌کند. همچنین مقرر شده است نیروگاه قدیم شیروان نیز با ظرفیت ۴۰ هزار مترمکعب بر ساعت به شبکه گاز متصل شود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی ادامه داد: افزون بر این، استان خراسان شمالی ۲۷۴ واحد صنعتی را گازرسانی کرده است، همچنین ۱۰۵ واحد صنعتی عمده با میانگین مصرف ۵,۵ میلیون لیتر سوخت مایع در سال، متقاضی گازرسانی با بهره‌مندی از مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر استفاده از تسهیلات ۲۴۰ میلیون تومانی هستند که تاکنون ۲۷ واحد از این تعداد، گازرسانی شده‌اند و عملیات گازرسانی به ۷۸ واحد صنعتی دیگر نیز در حال اجراست که تا پایان سال آینده تکمیل می‌شود.

وی درباره پایداری فشار گازرسانی نیز گفت: اجرای پروژه تقویت فشار گاز برای همه شهرستان‌های خراسان شمالی به همراه افزایش تعداد خطوط شبکه و ایستگاه‌های تقلیل فشار سبب پایداری فشار گازرسانی در همه نقاط شهری شده است.

میربلوکی تاکید کرد: نصب و راه‌اندازی ۴۱ دکل مخابراتی نیز شرکت گاز خراسان شمالی را از یک شبکه رادیویی مستقل بهره‌مند کرده که از طریق آن، ارتباط کامل ایستگاه‌ها با واحد مانیتورینگ برقرار می‌شود و فشار، دما و مصرف گاز به‌طور همزمان و برخط (آنلاین) در ایستگاه‌های تقلیل فشار (CGS)، صنایع فوق عمده و ایستگاه‌های سوخت گاز طبیعی (CNG) به واحد مانیتورینگ انتقال می‌یابد و پایش می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: همچنین واحد دیسپچینگ شرکت گاز خراسان شمالی نیز با قابلیت مانیتورینگ ۵۶ ایستگاه (ایستگاه‌های تقلیل فشار CGS، صنایع فوق عمده و جایگاه‌های CNG) به بهره‌برداری رسیده و امکان مدیریت ۸۵ درصد از مصارف استان را به‌صورت برخط فراهم کرده است.شرکت گاز خراسان شمالی تامین کننده ۸۲ درصد از سبد انرژی استان است که با گازرسانی پایدار و ایمن، نیاز مشترکان به گاز طبیعی را برطرف می‌کند. در ۹ ماه امسال ۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون متر مکعب گاز در این استان مصرف شده است.

وی درباره قطع واردات گاز از ترکمنستان توضیح داد: با قطع واردات گاز از ترکمنستان، افزایش تولید گاز در کشور، احداث خطوط انتقال گاز و توسعه شبکه گازرسانی، هیچ مشکلی در تامین گاز مناطق شمال‌شرق کشور وجود ندارد و گازرسانی به همه شهرها و روستاهایی که به شبکه گاز متصل شده‌اند بی‌وقفه ادامه دارد.

میربلوکی درباره گازرسانی در چند روستا و واحدهای صنعتی گفت: در دهه فجر امسال هم‌زمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، ۱۸ روستا و ۱۱ واحد عمده صنعتی در خراسان شمالی با یک هزار و ۸۲۵ خانوار با اعتباری بیش از ۹۹ میلیارد و ۶۰۸ میلیون ریال از نعمت گاز برخوردار می‌شوند. این صنایع با حجم گاز دریافتی ۱۶ هزار و ۹۴۰ مترمکعب گاز و اعتباری بیش از ۲ میلیارد و ۶۲۹ میلیون تومان در دهه فجر گازرسانی می‌شوند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: