تعداد بازدید : ۸۵۵
کد خبر : ۱۸۸۰۸۰
مدیرعامل شرکت گاز زنجان گفت:
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
مدیرعامل شرکت گاز زنجان گفت: این استان بیش از یک میلیون و ۵۷ هزار نفر جمعیت را در قالب ۲۱ شهر در خود جای داده است که همه این شهرها از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند.

برخورداری همه شهرهای زنجان از نعمت گاز طبیعی

به گزارش بورس نیوز، موسی احمدلو درباره آمادگی شرکت گاز استان زنجان برای گازرسانی پایدار اظهار کرد: استان زنجان ۲۲ هزار و ۱۶۴ کیلومتر مساحت دارد که ۱,۳۴ درصد از مساحت کل کشور را شامل می‌شود. این استان بیش از یک میلیون و ۵۷ هزار نفر جمعیت را در قالب ۲۱ شهر در خود جای داده است که همه این شهرها از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند.

وی افزود:استان زنجان ۹۱۰ روستای دارای سکنه دارد که با گازرسانی به ۱۳۱ پروژه در دست طراحی، ۷۲ طرح در حال اجرا و ۳۵ روستای افتتاحی در دهه فجر امسال، تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز استان زنجان به ۵۴۰ روستا با ضریب نفوذ گاز ۸۲,۶ درصد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز زنجان ادامه داد: شرکت گاز استان زنجان با استفاده از ۵۹۱ کیلومتر خط انتقال گاز، اجرای ۶ هزار و ۵۰۶ کیلومتر شبکه‌ تغذیه و توزیع گاز و نصب ۱۷۹ هزار و ۸۴۱ انشعاب، گاز را به دست مصرف‌کنندگان گاز طبیعی در سراسر استان می‌رساند.

احمدلو درباره اتصال 14 نیروگاه این استان به شبکه گاز سراسری توضیح داد: استان زنجان، با در نظر گرفتن نیروگاه‌های مقیاس کوچک، ۱۴ نیروگاه دارد که همه آنها به شبکه گاز طبیعی متصل شده‌اند. گازرسانی به دو نیروگاه دیگر نیز در دست اقدام است.

وی افزود: از ۱۷۲ واحد صنعتی مشمول مصوبه شورای اقتصاد، ۸۹ واحد صنعتی به شبکه گاز متصل شده‌اند و عملیات گازرسانی به ۴۸ واحد صنعتی نیز در دست اقدام است. اکنون ۱۱ شهرک صنعتی، دو ناحیه صنعتی و سه محور صنعتی نیز در استان زنجان از نعمت گاز برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان تاکید کرد: شرکت گاز استان زنجان همانند سایر شرکت‌های گاز استانی مطابق دستور‌عمل‌های ابلاغی از شرکت ملی گاز ایران، طرح‌های مقاوم‌سازی شبکه گاز را اجرا می‌کند. اقدام‌هایی مانند جمع‌آوری شیرهای پیاده‌رو و فلنجی، مقاوم‌سازی ساختمان‌های ایستگاه‌ها، کاهش تدریجی تعداد شیرها، بلوک‌بندی تاسیسات گازرسانی و اجرای سیستم صاعقه‌گیر در ساختمان‌ها و ایستگاه‌ها از جمله کارهای انجام شده با هدف ارتقای سطح مقاومت شبکه گاز استان زنجان است.

وی افزود: افزون بر موارد یاد شده، اجرای سیستم اطفای حریق در ساختمان‌ها، نشت‌یابی تاسیسات، ضخامت‌سنجی تجهیزات گازرسانی، شناسایی ایستگاه‌ها برای مقاوم‌سازی، اتصال خطوط به منظور لوپ کردن شبکه‌ها، اعمال تغییرات لازم در طراحی علمک‌ها، کسب اطلاعات کاربردی در خصوص گسل‌های زنجان و سرانجام اجرای سامانه‌های مانیتورینگ اماکن و ایستگاه‌ها نیز در راستای مقاوم‌سازی شبکه گاز استان انجام شده است.

احمدلو اضافه کرد: بر این اساس، در ۹ ماه امسال ۶ هزار و ۸۰۰ کیلومتر نشت‌یابی روی خطوط تغذیه و توزیع شبکه، یک هزار و ۳۵۰ کیلومتر نشت‌یابی روی انشعابات و ۸۶۳ مورد نشت‌یابی ایستگاهی در استان زنجان انجام شده است. مصرف گاز استان زنجان در ۹ ماه امسال معادل یک میلیارد و ۸۲۶ میلیون مترمکعب بوده است و پیش‌بینی می‌شود در سه ماه پایان سال حداقل ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز در این استان مصرف شود.

مدیرعامل شرکت گاز زنجان گفت: افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۶۴ طرح گازرسانی با اعتباری نزدیک به ۶۰ میلیارد و ۴۲ میلیون تومان شامل افتتاح طرح گازرسانی به ۳۵ روستا، آغاز عملیات اجرایی چهار روستای دیگر به منظور تحت پوشش قرار دادن ۲۹۶ واحد مسکونی روستایی و همچنین افتتاح طرح‌های گازرسانی به ۲۵ واحد تولیدی – صنعتی مهم‌ترین طرح‌های شرکت گاز استان زنجان برای دهه فجر ۹۷ هم‌زمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: