تعداد بازدید : ۵۳۳
کد خبر : ۱۸۸۲۵۳
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران گفت:
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران گفت: با توجه به بروز مشکلات و محدودیت‌ها در تامین روغن کمپرسورهای هوا از منابع خارجی، تصمیم گرفتیم با تکیه بر توان داخلی، این نوع روغن را بومی‌سازی کنیم.

بومی‌سازی روغن کمپرسورهای هوا با تکیه بر توان داخلی

به گزارش بورس نیوز، سعید توکلی، با بیان اینکه این شرکت با بهره‌گیری از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، همواره در مسیر خودکفایی گام برداشته است، گفت: با توجه به بروز مشکلات و محدودیت‌ها در تامین روغن کمپرسورهای هوا از منابع خارجی، تصمیم گرفتیم با تکیه بر توان داخلی، این نوع روغن را بومی‌سازی کنیم.

وی افزود: کمپرسور هوای Ingersoll-Rand از نوع روتاری اسکرو است که از یک روغن تجاری به نام SSR Ultra Coolant برای روان‌کاری و خنک‌کاری در آن استفاده می‌شود. این روغن از دسته روغن‌های سنتزی خاص است که می‌تواند روان‌کاری در شرایط سخت و دمای بالا را به خوبی انجام دهد و دارای خصوصیات شاخصی نظیر قدرت سریع آزادسازی هوا، مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون، مقاومت بالا در برابر زنگ‌زدگی و ایجاد رسوب است.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ادامه داد: شرکت انتقال گاز ایران، سنتز و بومی‌سازی روغن کمپرسور هوای Ingersoll-Rand را در قراردادی پژوهشی به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار کرد که با شناسایی و بررسی‌های طیف‌سنجی انجام شده، همه روغن‌های پایه مورد نیاز روغن کمپرسور سنتز و فرآیند فرمولاسیون با استفاده از افزودنی‌های خاص با موفقیت انجام شد.

توکلی اظهار کرد: پس از کسب دانش فنی سنتز روغن کمپرسور هوا و تایید آن از سوی شرکت انتقال گاز ایران، ۱۵۰ لیتر نمونه روغن کمپرسور فرموله شده برای آزمون کاربردی و میدانی تهیه و این آزمون در یکی از کمپرسورهای هوای شرکت انتقال گاز ایران با موفقیت انجام شد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران تاکید کرد: پایداری بالای اکسیداسیون روغن، کارکرد روغن در دمای پایین‌تر کمپرسور و تولید روغن با قیمت پایین‌تر نسبت به نمونه روغن‌های تجاری از جمله مزیت‌های روغن فرموله شده از سوی پژوهشگاه است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: