تعداد بازدید : ۶۵۱
کد خبر : ۱۸۸۴۰۷
رئیس سازمان فناوری اطلاعات مطرح کرد؛
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱
رئیس سازمان فناوری اطلاعات در پنل سالن اصلی جشنواره وب و موبایل با اشاره به شاخص های بین المللی آیینه ای است که وضعیت ما را برای خودمان مشخص می کند، گفت: باید امروز ببینیم که جلوی مسیر ما چه مشکلاتی وجود دارد.
به گزارش بورس نیوز، امین ناظمی با اشاره به ۱۰ مانع در مسیر فعالیت یک استارتاپ تصریح کرد: شروع کسب و کار، دریافت مجوز، ثبت مالکیت، دریافت اعتبار، حمایت از سرمایه گذاران خرد، پرداخت مالیات، تجارت بین الملل، ضمانت اجرای قرارداد و مشکل ورشکستگی از موانع فعالیت پیش روی استارتاپ ها به شمار می رود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات بیان کرد: در دو شاخص شروع کسب و کار و حمایت از سرمایه گذاری خرد وضعیت ما وخیم است.

حسام آرمندهی مدیرعامل کافه بازار نیز در این پنل بیان کرد: برخی می گویند که این شرکت ها دنبال منفعت هستند و وقتی چنین تقکری وجود دارد رقابت ایجاد می شود.

وی گفت: ریشه برخی این رقابت ها این است که برخی تصور می کنند که مجموعه هایی به سوددهی رسیده و تحمل این مسئله برای برخی از این نهادها قابل پذیرش نیست.

مدیرعامل کافه بازار با اشاره به اینکه ثبت شرکت ساده در کشور هلند دو روزه انجام می شود ولی در ایران این پروسه ها شش ماه ممکن است به طول می انجامد اضافه کرد: امروزه مسئله ما بزرگ شده و به فیلترینگ رسیدیم و مشکلی هم که گفته می شود این است که مجموعه ای بزرگ است.

رضا الفت نسب رئیس اتحادیه صنفی کسب و کارهای اینترنتی کشور گفت: به کسب و کارهای اینترنتی می گوییم که تا زمانی که تشکل و اتحادیه هست باید مطالبه گری بر عهده ایشان باشد.

وی یادآور شد: در اکوسیستم خود کسانی که زبان حاکمیت را بلد بوده و می توانند مطالبه گری داشته باشند کم داریم.

مهدی محمدی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات نیز در این پنل بیان کرد: مفهمومی در ارتباط باشهر نوآور و طبقه خلاق را ۱۰ سال پیش مطرح کردم و امروز خوشحالیم که این طبقه امروز شکل گرفته و موتور محرک تغییر هستند.

وی با بیان اینکه تغییر همواره با مقاومت روبه رو بوده و برخی از سمت دولت ها و برخی از سوی فعالان اقتصادی بوده است، یادآور شد: طبقه خلاق باید خودش را از دل زمین خاکی بیرون بکشد و در زمین بازی اصلی با رقبا روبه رو شوند.

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: باید از فرصت های موجود استفاده کنیم و تشکل ها ارتباط خود را با نهادهای حاکمیتی که به سیستم کمک می کنند بیشتر کنند.

وی با اشاره به مسئله رگولاتوری بیان کرد: باید برای پارادایم های نوین باید رگولیشن ها را نیز مورد توجه قرار دهیم و خود کسب و کارهای اینترنتی باید در این زمینه وارد شوند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: