تعداد بازدید : ۱۰۰۷
کد خبر : ۱۸۸۴۵۳
در بازاراول و دوم فرابورس انجام می شود؛
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
سهامداران در هفته‌ای که شاهد روی تابلو رفتن دوازدهمین عرضه اولیه سهام در فرابورس با عرضه ۲۰ درصد از سهام شرکت کشت و دامداری فکا در بازار دوم بودند، در بازارهای اول و دوم به ترتیب ۱۳۵ و ۹۶۵ میلیون سهم به ارزش ۴۰۵ و ۲۷۲۳ میلیارد ریال را میان خود دست به دست کردند.

دوعرضه عمده سهام در اسفند ماه

به گزارش بورس نیوز، سهامداران در هفته‌ای که شاهد روی تابلو رفتن دوازدهمین عرضه اولیه سهام در فرابورس با عرضه ۲۰ درصد از سهام شرکت کشت و دامداری فکا در بازار دوم بودند، در بازارهای اول و دوم به ترتیب ۱۳۵ و ۹۶۵ میلیون سهم به ارزش ۴۰۵ و ۲۷۲۳ میلیارد ریال را میان خود دست به دست کردند.

همچنین در بازار پایه نیز ۱۱۹۸ میلیون سهم به ارزش ۲۷۹۲ میلیارد ریال تغییر مالکیت یافت و در بازار ابزارهای نوین مالی ۳۵ میلیون ورقه به ارزش ۵۳۷۴ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت.

شیمیایی‌ها صدرنشین صنایع فرابورسی

در بازار ابزارهای نوین مالی هفته گذشته در نخستین روز از مهلت پذیره‌نویسی اوراق منفعت شرکت هواپیمایی ماهان، یک میلیون ورقه از این اوراق با نرخ ۱۶ درصد سالانه تا سررسید به فروش رفت. این سری اوراق ۴۸ ماهه بوده و مواعد پرداخت اجاره آن هر ۳ ماه یکبار تا سررسید است.

در بازار پایه نیز مدیر پذیرش فرابورس ار درج دو نماد معاملاتی مربوط به بانک‌های گردشگری و مواد ویژه لیا در تابلو ب این بازار خبر داد. بر این اساس نماد «وگردش» در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و نماد «شلیا» در گروه سایر محصولات کانی غیرفلزی در تابلو ب بازار پایه به ترتیب به عنوان دویست‌وسی‌وپنجمین و دویست‌وسی‌وششمین نماد درج شدند.

همچنین در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم ارزش معاملات خرد بازار سهام و اختیار سهام به رقم ۵۶۹۰ میلیارد ریال رسید که از این میزان گروه شیمیایی‌ها با معاملاتی به ارزش ۸۶۵ میلیارد ریال، ۱۵ درصد از ارزش کل معاملات را در اختیار گرفت و صدرنشین شد. پس از آن گروه‌های فلزات اساسی و زراعت و خدمات وابسته با اختصاص ۱۴ و ۱۲ درصد از ارزش کل معاملات، در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

بازار اول فرابورس ایران یکشنبه ۵ اسفندماه شاهد عرضه عمده ۳.۰۴ درصد از سهام غیرمدیریتی شرکت بیمه سامان در نماد «بساما۴» خواهد بود که این میزان سهم از سوی شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه عرضه خواهد شد. بر این اساس تعداد ۴۵ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۷۲۷ سهم شرکت بیمه سامان با قیمت پایه هر سهم ۴۵۰۰ ریال روی تابلو معاملات بازار اول خواهد رفت. سپرده لازم برای حضور در رقابت خرید این عرضه رقمی بیش از ۲۰ میلیارد و ۵۷۶ میلیون ریال و شرایط پرداخت ثمن معامله به صورت نقد بوده و کارگزار عرضه‌کننده این سهام نیز شرکت کارگزاری ارگ هومن است.

همچنین شنبه ۲۵ اسفندماه، بانک دی تعداد ۲ میلیارد و ۴۸۴ میلیون سهم معادل ۹۰ درصد از سهام شرکت تولید نیروی برق دماوند را در بازار دوم فرابورس با قیمت پایه هر سهم ۴۱ هزار و ۹۰۰ ریال در معرض فروش می‌گذارد. سپرده حضور در رقابت خرید این عرضه عمده سهام کنترلی رقم ۱۰ هزار و ۴۰۷ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال و شرایط پرداخت ثمن معامله نیز نقد و یا نقد و اقساط است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: