تعداد بازدید : ۶۲۶
کد خبر : ۱۸۸۸۲۰
عضو هیات مدیره هلدینگ پتروشیمی ساختمان خلیج فارس مطرح کرد:
۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
عضو هیات مدیره هلدینگ پتروشیمی ساختمان خلیج فارس گفت: فروش‌های کنونی بیشتر حاصل جو روانی وجود فروشنده حقوقی در سهام بوده که در حقیقت دو سهامدار حقیقی عادی خرد با بدهی مالیات است.

فروش‌های کنونی حاصل جو روانی وجود فروشنده حقوقی

در نماد «وپسا» که به‌ندرت حقوقی‌ها نقش فروشنده را ایفا می‌کردند، عرضه‌های دو حقوقی در هفته اخیر سؤال اصلی این روزهای صدها سهامدار هلدینگ پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس است.

امیر ونکی عضو هیات مدیره هلدینگ پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس در گفت‌وگو با بورس‌نیوز به رفع این ابهام پرداخت و گفت: فروش‌های چند روز اخیر تحت عنوان حقوقی، درواقع سهام خریداری‌شده دو فرد حقیقی بوده که با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده، مشخص‌شده است این فروش‌ها به دلیل تعهد مالیاتی این دو شخص و مستند به‌حکم اداره وصول و اجرای سازمان امور مالیاتی کشور صورت پذیرفته است. 

وی ادامه داد: موضوع حائز اهمیت بلوکه شدن سهام این دو فرد و فروش آن تحت اختیار کارگزار دولتی بانک ملی می‌باشد، درنتیجه فروشنده حقوقی در هفته اخیر کارگزار بانک ملی از جانب دو کد حقیقی توقیف‌شده بوده‌ است.

وی افزود: مبتنی با روندهای رفتاری سهامداران حقوقی وپسا و همچنین با عنایت به بهای تمام‌شده سهام برای آن‌ها، فروش در چنین کانال‌های قیمتی محتمل نمی‌باشد. لذا تصریح می‌گردد فروش‌های اخیر به‌منظور وصول مطالبات دولتی درخصوص بدهی دو سهامدار خرد بوده و موجودی سهام این اشخاص حقیقی رو به اتمام است.

ونکی ادامه داد: فروش‌های کنونی بیشتر حاصل جو روانی وجود فروشنده حقوقی در سهام است که در حقیقت دو سهامدار حقیقی عادی خرد با بدهی مالیات است. عدم ایفای نقش سهامدار عمده به عنوان خریدار سهم تا این لحظه به دلیل جلوگیری از گمان سوداگری و سفته‌بازی بوده است؛ چرا که قیمت کنونی به نظر سهامدار عمده بسیار کمتر از ارزش است و امکان بالقوه سودآوری موجب بداندیشی خواهد بود. هرچند با نزدیکی به پایان سال مالی شرکت بالاسری، به منظور جلوگیری از شناسایی ذخیره کاهش ارزش، احتمال حمایت سهامدار عمده علیرغم دلایل پیشتر بیان شده وجود دارد.

عضو هیات مدیره هلدینگ پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس بیان کرد: در تیرماه 1396 خالص ارزش دارایی‌های شرکت با دلار 33.000 ریالی معادل هر سهم 1.030 ریال (منطبق با آگهی عرضه اولیه) برآورد شده بود. لذا با عنایت به همبستگی بالای دارایی‌های هلدینگ با نرخ ارز می‌توان بیان نمود که از منظر بنیادی سهام وپسا در وضعیت مطلوبی قرار دارد. بنابراین استدلال و رشد بازار شرکت پارکو (به‌عنوان بخش عمده پرتفوی هلدینگ)، سهامدار عمده این هلدینگ نیز صراحتاً اظهار نموده است، حاضر به فروش این سهم نیست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: