کد خبر : ۱۸۸۹۳۱
در شرکت سپرده گذاری مرکزی ایران اتفاق افتاد؛
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
با عضویت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران در کارگروه تبادل اطلاعات، این شرکت جزو پنج شرکتی قرار گرفت که در تمام ۶ کارگروه موجود در گروه شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه (ACG) عضویت دارد.

به گزارش بورس نیوز، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ژاپن( JASEC) اکتبر سال ۲۰۰۳ میلادی پیشنهاد تشکیل کارگروه تبادل اطلاعات را با هدف ترویج و حمایت از تبادل اطلاعات و همچنین ارتقای درک اعضا از کسب و کار یکدیگر به گروه ACG ارائه کرد.

در حال حاضر کارگروه تبادل اطلاعات شامل چهارده عضو شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی کشورهای ایران، ژاپن (مدیر کارگروه)، چین (۲ شرکت)، کره جنوبی، سنگاپور، تایوان، اندونزی، بنگلادش، پاکستان، هندوستان (۲ شرکت)، ویتنام و هنگ کنگ است.

از جمله مواردی که در این کارگروه مورد بررسی قرار می‌گیرد می‌توان به کسب و کارهای مختلف هریک از شرکت‌های سپرده‌گذاری عضو کارگروه، عملکرد و ارزش بازار آنها اشاره کرد. همچنین در کارگروه مذکور در خصوص چگونگی تعیین ساختار کارمزد بر روی سرویس‌های اصلی و جانبی شرکت‌ها تبادل نظر شده که موجب در اختیار قرار دادن ایده و نکات کلیدی به دیگر اعضا جهت معرفی سرویس‌های جدید و بازنگری بر روی ساختار درآمد خود می‌شود.

با عضویت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران در کارگروه تبادل اطلاعات، این شرکت جزو پنج شرکتی قرار گرفت که در تمام ۶ کارگروه موجود در گروه شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه (ACG) عضویت دارد.

هم اکنون شرکت سپرده‌گذاری ایران عضو کارگروه‌های تبادل اطلاعات، حقوقی، ابتکار کسب و کارهای جدید، مدیریت ریسک و بازیابی، فنی و خدمات به سرمایه گذاران گروه ACG است.

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران در سال ۲۰۱۳ میلادی به گروه شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه پیوست.

سمات در سال ۲۰۱۴ میزبان شانزدهمین سمینار آموزشی و در سال ۲۰۱۶ میزبان مجمع عمومی گروه ACG بود و در همین سال با کسب اکثریت آراء عضو هیات رئیسه این گروه شد.

همچنین در بیست و دومین مجمع عمومی گروه ACG که نوامبر ۲۰۱۸ در شهر کلمبو سریلانکا برگزار شد، سمات به عنوان نایب رئیس این گروه برگزیده شد تا به طور مستقیم به عضویت هیات رییسه انجمن سپرده‌گذاری‌های مرکزی جهان (WFCدرآید.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "قشهد" ۷۷۰ ریال سود گرفتند

مجمع عمومی شرکت شهد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وآداک" از مجمع سودی نگرفتند

مجمع عمومی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: