تعداد بازدید : ۱۲۱۴
کد خبر : ۱۸۹۰۵۸
ساعت پنج‌ونیم/ 94؛
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به پتکی که به بازارها وارد شد تا مدیرانی که لباس محکومیت بر تن کردند.
نامه‌ای از میرداماد به کوی نظامی‌ها/ بشکه‌های چند نرخی در بازار!

به گزارش بورس‌نیوز، ادغام بانک‌های نظامی امروز با دستور مستقیم رئیس‌جمهوری به بانک‌مرکزی رسما کلید خورد و تمامی بانک‌های نظامی در شبکه اینترانت خود، این خبر را به سرپرستی‌های خود رساندند تا این بانک‌ها «انصار، مهراقتصاد، حکمت، قوامین و کوثر» خود را برای ادغام آماده کرد و از سال دیگر، تابلوهای آنها نیز با توجه به شرایط جدید تغییر پیدا می‌کند.
اما بانک‌هایی که دارای سهامدارانی نیز بوده فرصت یک‌ماهه‌ای را به سهامداران اعطا کرده تا این سهم‌ها را بفروشند در غیر اینصورت باید منتظر تعیین‌تکلیف سهم‌ها پس از ادغام باشند.

پالرمو، پتکی بر سر شاخص
لایحه اختلاقی مابین مجلس و شورای نگهبان سرانجامی در تشخیص مصلحت نداشت و این لایحه به سال آینده موکول شد اما استرس همچنان بر تن بورس باقی ماند چراکه تشخیصی‌ها وقتی برای رای گیری نداشتند و این فرصت در فاصله کمتر از 20 روز مانده به پایان سال، به سال جدید واگذار شد.
اما نگرانی بورس کاملا حفظ شد چراکه روند نزولی که امروز بازار شاهد آن بود و فلزی‌ها بیشتر سیبل قرمزپوش نام گرفتند زیرا انتظار سرمایه برای چند ماه دردناک بوده و هوش سرمایه نمی‌تواند برای ورود به ابری غلیظ اعلام آمادگی کند؛ در بازارهای مجاور نیز دلار و طلا آرام ننشستند و راه رشد را پیش گرفتند؛ دلار 13500 تومانی شد و هر گرم طلا، 9 هزار تومان سنگین‌تر شد.

طرحی بدون ته!!!
بهارستان‌نشینان درحالی که می‌دانند برخی از مصوبات مانند FATF، بنزین برای هر ایرانی، یارانه بر اساس دلار و البته سقف 7 میلیونی برای مدیران در کوچه‌و پس‌کوچه‌ها گرفتار گرد‌وخاک می‌شود اخیرا طرحی دوفوریتی برای برگزاری همه‌پرسی برای موضوعات بالا را مطرح کردند که طبیعی است رای نمی‌آورد و تنها آب بر روی فوران مذاب در پی تلاطمات بازارهای داخلی است.
البته مجلسی‌ها نیز خود می‌دانند که اشتباه می‌زنند زیرا حقوق بالای n میلیون ریالی را مردم نمی‌گیرند.

مدیران اسبق، محکومان امروز
سه متهم اصلی پرونده یک شرکت دریایی «ر.م»، «م.ش» و «ع.ط»، مدیرعامل اسبق بر اساس حکم دادگاه متضامنا به پرداخت ۸۷ میلیون دلار به این شرکت شدند.
گفته شده که هرجا از این افراد رد مالی دیده شود، ضبط می‌شود همچون زنجانی و سلطان‌‌ها و ...

شگفتی نفتی تنها در بورس‌انرژی
چند نرخی بودن بازار، به بورسی که مدعی شفافیت هست نیز گویا ورود کرده و باید سریعا برای پروژه چند نرخی در سهام بورس انرژی، نوش‌دارویی محیا شود.
چند نرخی آن هم با اختلاف نرخ 500 درصدی اصلا منصفانه نیست زیرا انرژی 3 ( نماد ویژه حقیقی» ها 5600 تومان؛ انرژی 2 (نماد ویژه فعالان بورس انرژی ، 660 تومان) ؛ انرژی 1 ( نماد ویژه نهادهای مالی ، 933 تومان) حال باید پیدا کرد پرتقال فروش را!!!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: