تعداد بازدید : ۲۹۵۶
کد خبر : ۱۸۹۱۳۳
افت 204 واحدی شاخص کل بازار سرمایه؛
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
درحالی که پیش‌بینی می‌شد بازار بتواند پس از چند درجا زدن باردیگر روند روبه‌رشد را در پیش بگیرد، اما کماکان بازار رمقی برای پیشرفت در خود نمی‌بیند.
پرچم قرمز بر فراز ساختمان بانکی‌ها/ کامودیتی‌ها و قطعه‌سازان با چشمک سبز بازار را تمام کردند

به گزارش بورس‌نیوز، در پایان معاملات بورس اوراق بهادار امروز دوشنبه بازارسرمایه شاهد افت شاخص‌ها بود.
بر همین اساس، شاخص کل با کاهش 204 واحدی به 164هزار و 238 واحد ایستاد و گروه صنعت نیز با رشد قطره چکانی حدود 12 واحدی، 147 هزار و 489 واحدی شد و شاخص گروه مالی نیز با کاهش یک واحدی شاخص این گروه را 195 هزار و 936 واحدی کرد.

پرچم قرمز بر فراز ساختمان بانکی‌ها/ کامودیتی‌ها و قطعه‌سازان با چشمک سبز بازار را تمام کردند
حجم معاملات سهام در بازار امروز/ برای دیدن تصویر واضح‌تر بر روی آن کلیلک

شاخص‌کل هم‌وزن با 28 واحدی عدد 21 هزار و  651 واحد و شاخص سهام آزاد شناور با کاهش 270 واحدی به رقم 183 هزار و 699 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول نیز روند نزولی را در بازار امروز شاهد بود و با کاهش 314  واحدی به رقم 123 هزار و 459 واحد دست یافت اما شاخص بازار دوم با رشد 370واحدی، عدد 315 هزار و 276 واحد را به نمایش گذاشت؛ امروز همچنین شاخص کل فرابورس نیز با 8 واحدی بر روی رقم 2 هزار و 90 واحد نشست.

بر همین اساس باید اشاره کرد که نمادهای معاملاتی همچون «فملی» با 122 واحد، «کاوه» و «جم» با 26 واحد بیشترین تأثیر مثبت را ثبت کرده و نمادهای معاملاتی همچون «وبملت» با 90 واحد، «کچاد» 42 واحد، «وامید» با 31 واحد و «کگل» با 25 واحد بیشترین تأثیر منفی را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

پرچم قرمز بر فراز ساختمان بانکی‌ها/ کامودیتی‌ها و قطعه‌سازان با چشمک سبز بازار را تمام کردند
همچنین نمادهایی مانند «خپارس»، «ذوب»، «وتجارت»، «وپاسار» و «وبصادر» بیشترین معاملات امروز را به خود اختصاص دادند ضمن آنکه در جدول پُر سودترین‌ها «ضشنا3015» پالایش نفت اصفهان؛ «ضفلا2021» فولاد مبارکه اصفهان؛ «کباده» تولید خاک نسوزاستقلال آباده؛ «کچادح» معدنی‌وصنعتی‌چادرملو و «ضملی2023» ملی صنایع مس ایران جای گرفتند.

در حالی که روز گذشته بانک و فلزی‌ها لیدر بازار بودند و چراغ قرمز مقابل خودرویی‌ها قرار گرفته بود اما طی معاملات روز جاری خودرویی‌ها مسافری از بازار سرمایه داشتند و گروه بانک را در کنار خود سوار کرد تا «فلزات اساسی» و «محصولات شیمیایی» امروز به عنوان لیدرهای بازار معرفی شوند.

با نگاهی به گروه فلزات اساسی می‌توان دریافت که در مجموع 237 میلیون سهم به ارزش 599 میلیارد ریال در بورس تهران معامله شده که نمادهایی همچون «ذوب» با حجم معاملاتی 126 میلیون سهم به ارزش 185 میلیارد ریال و «فملی» نیز با 0.48 درصد رشد نسبت به روز گذشته با قیمت 3.347 ریال به حجم 22.644.047میلیون سهم به ارزش 76.776 میلیون ریال در بازار داد و ستد شد.

پرچم قرمزی که امروز بر سر بانک‌ها برافراشته شده بود در حالی است که حتی طی روزهای گذشته چراغ سبزی از سوی یک بانک همیشه روشن می‌ماند اما در پایان معاملات امروز اکثر بانکی‌ها روز خود را با قرمزپوش ماندن به پایان رساندند. 
بر همین اساس این گروه در پایان معاملات امروز شاهد دست به دست شدن 291 میلیون سهم به ارزش 462 میلیارد ریال بوده که نمادهایی همچون «وتجارت»، «وپاسار»، «وبصادر»، «وبملت»، «دی»،«وسینا»، «وپست» و «وخاور» قرمزپوش‌های بازار و تنها دو نماد «وکار» و «ونوین» توانستند سبزپوش باشند.

پرچم قرمز بر فراز ساختمان بانکی‌ها/ کامودیتی‌ها و قطعه‌سازان با چشمک سبز بازار را تمام کردند

در گروه «خودرو و ساخت قطعات» نیز در مجموع 368 میلیون سهم به ارزش 419 میلیارد ریال جابه‌جا شد که بیشتر بار به دوش «خپارس» بوده که ارزش معاملات 114 میلیاردی را به ثبت رسانده است.اما با نگاهی به قطعه‌سازان می‌توان دریافت که اکثر آنها مانند «خشرق»، «ختوقاح»، «ختوقا»، «خزر»،«خگستر»، «خرینگ» و غیره توانستند در این گروه قرمزپوش، نفسی بکشند. 

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 628 میلیارد تومان کاهش پیدا کرد که ناشی از دست به دست شدن دو میلیارد و 565 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 149هزار و 492 نوبت داد و ستد بود.
هاشم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
سلام
سهامداران عمده 30/9هانفس سهامداران خردراگرفته اندتاسهامشانرابثمن بخس ازچنگشان دربیاورند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: