تعداد بازدید : ۹۱۳
کد خبر : ۱۸۹۲۴۷
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مطرح کرد:
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
برای افزایش حقوق‌ها مبلغ 32 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که اگر طبق مصوبه مجلس پیش برویم و به همه 400 هزار تومان بدهیم، حدود 24 میلیارتومان آن هزینه می‌شود، به عبارتی 8 هزار میلیارد تومان می‌ماند که باقی این مبلغ با ضریب 5 درصد به حقوق افزوده خواهد شد نه 10 درصد.

به گزارش بورس نیوز، محمد حسینی با اشاره به اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش حقوق‌ها در سال 98، گفت: برای افزایش حقوق‌ها مبلغ 32 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که اگر طبق مصوبه مجلس پیش برویم و به همه 400 هزار تومان بدهیم، حدود 24 میلیارتومان آن هزینه می‌شود، به عبارتی 8 هزار میلیارد تومان می‌ماند که باقی این مبلغ با ضریب 5 درصد به حقوق افزوده خواهد شد نه 10 درصد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: این ضریب 5 درصدی برای حقوق‌های 2 میلیون تومانی بالغ بر 100 هزار تومان و برای حقوق 8 میلیونی 400 هزار تومان می‌شود، با این حساب افزایش حقوق کسی که 30 سال کار کرده با کارمند تازه‌کار یکی است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در خانه ملت توضیح داد: با این روش در واقع کارمندی که یکسال کار کرده حقوق اش به یک نسبت با کسی که 30 سال سابقه کار و مدرک دکتری دارد، افزایش پیدا می‌کند که باعث کاهش انگیزه افراد سابقه‌دار می‌شود.

وی در این باره که حقوق یکی 500 هزار تومان و حقوق دیگری 800 هزار تومان افزایش پیدا می‌کند، بنابراین نسبت‌ها یکسان نیست، بیان کرد: قانون برنامه ششم توسعه کل کشور حکمی درباره کاهش شکاف بین حقوق کارمند و مدیر دارد اما این حکم برای کسانی که سابقه کار یکسان دارند، است نه فردی که امروز استخدام می‌شود.

حسینی با بیان اینکه هنوز افرادی در دولت استخدام می‌شوند، گفت: این درست نیست که حقوق وزیر 800 هزار تومان افزایش پیدا کند و حقوق کارمند تازه استخدام شده در اولین سال کاری اش با افزایش 500 هزار تومانی مواجه شود.

این نماینده مجلس، در این باره که استفاده از روش پلکانی در افزایش حقوق سال 98توضیح داد: در سال آینده کسی که با افزایش 800 هزار تومان حقوق مواجه است باید 250 هزا تومان مالیات بدهد در حالی که فردی که حقوقش 500 هزار تومان افزایش پیدا کرده معاف از مالیات می‌شود.

حسینی تاکید کرد: بلافاصله با اعلام نظر شورای نگهبان مجدد بررسی لایحه بودجه سال 98 در دستورکار قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با توجه به نقدی که به روش افزایش حقوق‌ها وارد است، گفت: به نظر می‌رسد باید روش افزایش حقوق‌ها در سال آینده تغییر و شیوه‌ای دیگر طراحی شود، پرداخت 400 هزار تومان روش کمیته امدادی است که باید تغییر کند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: