تعداد بازدید : ۸۳۱
کد خبر : ۱۸۹۳۴۶
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران مطرح کرد:
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران گفت: با وجود رشد‌های عددی، ریسک‌های فضای کلی اقتصاد در بورس کشور تاثیرگذار بود.

تاثیر ریسک‌های فضای کلی اقتصاد در بورس کشور

به گزارش بورس نیوز، سعید اسلامی بیدگلی، اظهار کرد: اصلاح دستورالعمل‌ها، تعامل با دولت و مجلس، حل مشکلات ناشی از نحوه انتشار اوراق و موضوع کاهش کارمزدها از مهمترین تصمیماتی موثر بر بازار بود.

دبیر کل کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری ایران با اشاره به شرایط بورس در سال جاری بیان کرد: با وجود رشد‌های عددی، ریسک‌های فضای کلی اقتصاد در بورس کشور تاثیرگذار بود. از همین رو نیز بازار با نوسان‌هایی همراه بود و شرایط پیچیده‌ای برای ورود سرمایه‌گذاران جدید رقم خورد.

وی با اشاره به اینکه در سال 97 سران سه قوه بر اهمیت بازار سرمایه تاکید داشتند، توضیح داد: باوجود مشکلات کشور بازارسرمایه به مسیر رو به رشد خود ادامه داد اما همچنان به عنوان یک فعال اقتصادی معتقدم تا زمانی که وضعیت نرخ بهره و نرخ ارز ثبات نداشته باشد، توسعه بازارهای مالی با چالش مواجه می‌شود.

اسلامی بیدگلی ضمن اشاره به اینکه ریسک‌های بین‌الملی نیز همچنان ادامه دارد، گفت: این یکی ازچالش‌هایی بود که اقتصاد ایران طی سال 97 با آن دست و پنجه نرم کرد. امسال جهش نرخ ارز مشکلاتی در جامعه ایجاد کرد.

وی افزود: در چنین شرایطی سیاست‌گذاری برای بازار سرمایه کمی پیچیده است و از اولویت سیاست‌گذاران هم خارج می‌شود. این یکی از مشکلات جامعه است که سیاست‌گذاران بر اساس فوریت تصمیم می‌گیرند نه بر اساس اهمیت!

اسلامی بیدگلی با بیان اینکه سال جاری کانون نهادهای سرمایه‌گذاری نیز شاهد چند اتفاق مهم بود، ادامه داد: این دوره عضویت شورای عالی بورس به کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران منتقل شده و نماینده هر دو کانون نهادهای سرمایه‌گذاری و کانون کارگزاران است؛ اما امیدوارم که با حمایت‌های سازمان بورس و اوراق بهادار و همراهی مجلس شورای اسلامی، در قانون جدید بازار اوراق بهادار هر دو کانون در شورای عالی بورس نماینده داشته باشند.

دبیر کل کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری با بیان اینکه برقراری ارتباط با نهادهای بین‌المللی هدف کانون است، افزود: در سال جاری با CIIA نیز ارتباطات خوبی برقرار کردیم و اگر موضوع تحریم‌ها مطرح نبود امسال به راحتی می‌توانستیم آزمون CIIA را در ایران برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه اقدام مهم دیگری که با همراهی سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شد، الزام عضویت نهادهای مالی در کانون نهادهای سرمایه‌گذاری بود گفت: بر این اساس، همه نهادهای مالی زیر یک چتر صنفی می‌توانند با سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر حوزه‌های سیاست‌گذاری ارتباط برقرار کنند.

به گفته سعید اسلامی اعضای کانون نهادهای مالی در هسته‌های اندیشه ورزی دولت حضور دارند و کارگروه مالیاتی نیز در حال فعالیت است. وی ابراز امیدواری کرد به زودی بخشنامه ای که حاصل فعالیت کانون است و به رفع مشکلات مالیاتی صندوق‌های سرمایه‌گذاری کمک می‌کند، از طرف سازمان امور مالیاتی صادر شود .

دبیر کل کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری ادامه داد: در حوزه فرهنگ سازی هم چند اتفاق مهم افتاد و در دومین سند سیاست‌گذاری و سرمایه‌گذاری موضوع ارتقای آموزش سواد مالی در مدارس بررسی شد و در این رابطه با وزارت آموزش و پرورش نیز ارتباط خوبی برقرار کردیم.

وی ادامه داد: تثبیت موقعیت بین‌المللی در سال آینده مهمترین برنامه کانون است و با توجه به جایگاه سازمان بورس و اوراق بهادار در آیسکو، امیدواریم شرایط عضویت ما در نهادهای بین‌المللی تسهیل شود.

دبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری در پایان گفتگو با سنا تاکید کرد: سال آینده سال سختی برای اقتصاد کشور است و از همین رو باید برای سیاست‌گذاران کشور این موضوع را تبیین کرد که اهمیت بازار سرمایه در سال آتی بیش از گذشته خواهد بود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: