تعداد بازدید : ۶۸۴
کد خبر : ۱۸۹۳۹۵
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مطرح کرد:
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره ایجاد تنظیم بازار کالاهای اساسی به وسیله بورس کالا گفت: ماه‌هاست شاهد نوسانات قیمتی در بازار کالاهای اساسی هستیم و این امر باعث شده است امکان برنامه‌ریزی و پیش‌بینی قیمتی برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان دشوار شود.

به گزارش بورس نیوز، عزت‌الله یوسفیان ملا درباره ایجاد تنظیم بازار کالاهای اساسی به وسیله بورس کالا اظهار کرد: ماه‌هاست شاهد نوسانات قیمتی در بازار کالاهای اساسی هستیم و این امر باعث شده است امکان برنامه‌ریزی و پیش‌بینی قیمتی برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان دشوار شود.

یوسفیان ملا تصریح کرد: متاسفانه شاهد این هستیم که برای ثبات و آرامش در بازارها به سمت اقداماتی می‌رویم که مقطعی هستند و به ایجاد مشکلات بیشتر فکر نمی‌کنیم.

نماینده مردم آمل در خانه ملت بیان کرد: امروز نگرانی عموم مردم پیرامون فساد و رانت عده‌ای خاص است که در پی نوسانات اخیر ارزی این نگرانی شدت گرفته و با حذف زمینه‌های فساد در اقتصاد، باید این اعتماد عمومی را به جامعه برگردانیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره ماده 32 برنامه ششم توسعه و اطمینان خاطر برای فعالیت‌های اقتصادی توضیح داد: در این ماده مقرر شده است که تنظیم بازار محصولات کشاورزی و اساسی با استفاده از ابزارهای موجود در بازار سرمایه و بورس کالا صورت بگیرد. به طوریکه دولت به جای استفاده از روش‌های سنتی مثل نگهداری انبار برای کنترل بازار، از قراردادهای بلندمدت و مکانیسم‌های بازاری استفاده کند.

نماینده مجلس دهم ادامه داد: با کنار رفتن روش‌های سنتی برای تنظیم بازارها، مشکلاتی همچون نوسانات غیرمعمول قیمت کالاهای اساسی و تحمیل بار مالی سنگین به دولت برای تنظیم بازارها مرتفع خواهد شد و با توجه به بهره‌گیری بیشتر از بورس کالا، شفافیت و اطمینان خاطر جای فساد و رانت را در جامعه می‌گیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: استفاده از ابزارهای مالی می‌تواند، ریسک نوسانات قیمت محصولات در آینده را پوشش دهد. در دنیا از بورس‌های کالا استفاده‌های متعددی می‌کنند و ما نیز باید رفته‌رفته با تکرار و تاکید به استفاده از ابزارهای مالی بورس کالا، صنایع را با مزیت‌های این بازار آشنا کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: در دنیا دولت‌ها در روند تولید، توزیع و قیمت‌گذاری‌ها دخالت مستقیم ندارند و این موارد به بخش خصوصی و مردم سپرده شده است و دولت‌ها فقط وظیفه حاکمیتی خود را انجام می‌دهند؛ در کشور ما نیز باید دولت دست از تصدی‌گری بردارد و امور را به مردم بسپارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: