تعداد بازدید : ۱۸۷۰
کد خبر : ۱۸۹۴۷۲
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
بازار این دو گروه نگاهی به تمامی اتفاقات جهانی داشته و طی روز گذشته قیمت‌های جهانی روند صعودی را در پیش گرفتند و بانکی‌ها به خاطر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی گام در مسیر سبز بورس گذاشته‌اند.

نگاه پترویی‌ها و کامودیتی‌ها به نرخ جهانی/ روز بخت بانکی‌ها رسید

فرشید اردبیلیون جهانی کارشناس بازارسرمایه درباره آنکه بازار در پی چه سهم‌هایی حرکت می‌کند در گفت و گو با بورس نیوز اظهار کرد: از زمانی که توافق امریکا و چین مطرح شد و آخر همین ماه مارس باید نهایی شود؛ این امکان وجود دارد که قیمت‌های جهانی نوسان مثبتی را تجربه کنند.

وی ادامه داد: قیمت نفت، فلزات، پالایشی و پتروشیمی‌ها و دلار بازار نسبت به اینها حساس است؛ اگر فرض بر توافق مبنا قرار گیرد؛ به نظر می‌رسد که وضعیت گروه‌های کالا محور مورد توجه قرار گیرد و البته این مسئله بستگی به این داشته که آیا جنگ تجاری آمریکا و چین تمام می‌شود یا خیر که ظاهرا اخبار مثبت است.

مدیرعامل کارگزاری جهان سهم درباره وضعیت پتروشیمی‌ها و گروه‌های فلزی بیان کرد: بازار این دو گروه نگاهی به تمامی اتفاقات جهانی داشته و طی روز گذشته قیمت‌های جهانی روند صعودی را در پیش گرفتند و بانکی‌ها به خاطر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی گام در مسیر سبز بورس گذاشته‌اند.

اردبیلیون جهانی درباره اینکه خدمات شرکت‌های کارگزاری با ایده‌آل جهانی فاصله دارد، گفت: بستگی به بورس داشته که می‌توان گفت نسبت به حجم بورس خیلی خوب است؛ چند شرکت بورسی وجود دارد که بین 5 تا 20 درصد آنها در بازار شناور هستند. یعنی کارگزاری‌ها برای بورس ما خیلی خوب هستند. اگر زمانی بورس خیلی توسعه پیدا کند باید دید که آیا کارگزاری‌ها به همان نسبت رشد می‌کنند یا خیر. ولی در شرایط فعلی که بورس دارد کارگزاری‌ها خیلی خوب هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: