تعداد بازدید : ۹۸۱
کد خبر : ۱۸۹۵۷۹
رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تایید کرد:
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
رییس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد گفت: صادرات محصولات فولادی توسط تولیدکنندگان و نمایندگان رسمی آن ها تغییری در میزان صادرات شرکت های فولادی ایجاد نمی کند اما این امر در خصوص کنترل دولت بر میزان صادرات این محصول موثر بوده و موجب می شود که صادرات کشور به اندازه مازاد نیاز داخل انجام شود.

به گزارش بورس نیوز، براساس بخشنامه ابلاغ شده از وزارت صمت به گمرک از این پس محصولات فولادی صرفا توسط تولیدکنندگان یا نماینده رسمی آنان و پس از دریافت مجوز از این وزارتخانه باید به دیگر کشورها صادر شوند که این امر باهدف ساماندهی صادرات این محصولات و کوتاهی دست دلالان از بازار محصولات فولادی انجام می شود.

در این خصوص محمد آزاد رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد به بورس نیوز گفت: اجرای این بخشنامه تاثیری در میزان صادرات شرکت‌های فولادی نخواهد داشت زیرا کسانی که تولیدکننده نیستند بازهم پس از دریافت مجوز از کارخانه تولیدکننده می‌توانند صادرات محصولات را انجام دهند بنابراین بازهم دست دلالان کوتاه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای بخشنامه مذکور به نفع تولیدکنندگان است، ادامه داد: اگر واسطه ها یا دیگر صادرکنندگانی که تولیدکننده نیستن هم کالا را صادر کنند به دلیلی دریافت گواهی مبدا و مجوز صادرات می‌توانند این محصول را به اندازه سهم خود دریافت کنند.

آزاد باتاکید براینکه اجرای این بخشنامه تغییری در میزان صادرات شرکت های فولادی ایجاد نمی‌کند، گفت: این امر صرفا در خصوص کنترل دولت بر میزان صادرات این محصول موثر بوده و موجب می‌شود که صادرات کشور به اندازه مازاد نیاز داخل انجام شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون به دلیل فاصله زیاد قیمت محصولات فولادی در بورس کالا و بازارهای جهانی فرصت آربیتراژ ایجاد می شد، افزود: اکنون با نزديك شدن نرخ دلار به سامانه نيما براي تعيين قيمت پايه محصولات بورس كالا اين فرصت آربيتراژي نيز حذف خواهد شد و سود آن به جیب سهامداران می رود اما این امر نیازمند انجام اقدامات مالی توسط دولت است.

رییس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با اشاره به اینکه ارزش پول ملی کشور در مقابل ارزهای خارجی مشخص نشده است، افزود: برای قیمت‌گذاری محصولات باید ارز ثابتی داشته باشیم اما در حال حاضر ارزش ثابت ریال مشخص نیست بنابراین در ابتدا باید تکلیف نرخ ارز مشخص شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: