تعداد بازدید : ۵۷۱
کد خبر : ۱۹۰۱۴۳
کارشناس اقتصادی در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
قرار گرفتن نام سپاره در لیست تروریست ها تغییری در وضعیت این شرکت ها ایجاد نخواهد کرد بلکه تنها تاخیری در مدت زمان تامین مواد اولیه و منابع مالی این شرکت ها ایجاد می شود که این مشکل نیز توسط دست های نامریی موجود در اقتصاد کشور برطرف می شود.

دست های نامریی ناجی شرکت های صادرات محور/ قرار گرفتن سپاه در لیست تروریست ها عامل شوک موقت به بازارها

کامران صداقت کارشناس اقتصادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بورس نیوز با ارزیابی ورود سپاه پاسداران به لیست تحریم‌های آمریکا و اثرات روانی بر بازارهای اقتصادی گفت: سپاه سازمانی نظامی- سازندگی بوده و در بخشی از معاملات اقتصادی کشور نیز نقش ایفا می‌کند و محدود شدن این نهاد تحولات اقتصادی موقت را در کوتاه مدت به همراه خواهد داشت اما در بلند مدت مثلا تا 6 ماه آینده سازوکارهای اقتصادی جایگزین یا اصلاحی ایجاد می شود که به تبع آن همه چیز به روال خود باز می‌گردد.

صداقت با تاکید براینکه وضعیت فعلی واقعی نبوده بلکه مجازی است، افزود: تعاریف مجازی نیز همیشه شوک های موقت را در پی خواهد داشت.

کارشناس اقتصادی درخصوص تاثیر قرارگرفتن سپاه در لیست تروریست ها بر وضعیت شرکت های صادرات محور نیز تصریح کرد: این امر تغییری در وضعیت این شرکت‌ها در پی نخواهد داشت بلکه تنها تاخیری در مدت زمان تامین مواد اولیه و منابع مالی این شرکت‌های صادرات محور ایجاد می شود که این مشکل نیز توسط دست‌های نامریی موجود در اقتصاد کشور برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اصلی ترین مشکل بخش تولید، تامین مواد اولیه در داخل کشور است، گفت: بهترین راهکار برای رفع مشکلات این بخش تامین منابع مالی برای شرکت‌های تعاونی، مراکز رشد، استارتاپ‌ها، دانش‌بنیان‌ها، سازمان‌ها و کارخانه‌ها است.

صداقت با اشاره به اینکه اکنون بسیاری از شرکت های تولیدی با مشکلات ناشی از عدم تامین منابع مالی و سازوکار نامناسب سیستم بانکی دست و پنجه نرم می کنند، افزود: در حال حاضر بانک ها در زمینه تامین منابع مالی دچار انحراف هستند که نظارتی نیز در این زمینه انجام نمی‌شود.‌
کارشناس اقتصادی افزود: تعیین سازوکار جدید برای بانک ها نیز و تغییر جهت‌گیری آن‌ها از خدماتی و مصرفی به سمت تولید از دیگر راهکارهای رفع مشکلات مذکور محسوب می شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: