تعداد بازدید : ۷۵۴
کد خبر : ۱۹۰۴۳۶
وزیر اقتصاد:
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
وزیر اموراقتصادی و دارایی گفت: حسن بخش خصوصی این است که وسط میدان و درگیر با موانع و مشکلات است و این کمک می‌کند پیشنهادهای شورای گفت‌وگو، کارآمدتر و موثرتر از بسته‌های سه قوه باشد.

بخش خصوصی درگیر با موانع و مشکلات است

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: قوای مقننه، مجریه و قضائیه به منظور تحقق اهداف مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۱۳۹۸ تحت عنوان «رونق تولید»، در حال تهیه و ارایه برنامه‌های اجرایی خود هستند و بخش خصوصی با محوریت اتاق و شورای گفت‌وگو می‌تواند در ارایه پیشنهادهای اثربخش و اجرایی برای ارتقا کیفیت این برنامه‌ها نقش برجسته‌ای ایفا کند.

وی افزود: پیشنهاد‌های شورا می‌تواند حین تصویب بسته‌های تولیدی قوای سه گانه در مراجع مربوط، مورد بررسی قرار گیرد. بدین لحاظ شورای گفت‌وگو باید یک گام از دولت، مجلس و قوه قضاییه جلوتر حرکت کند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: مجموعه حاکمیت با موضوعات مرتبط با تولید و راه‌های رونق‌بخشی به آن بیگانه نیست، اما حسن بخش خصوصی این است که وسط میدان و درگیر با موانع و مشکلات است و این کمک می‌کند پیشنهادهای شورای گفت‌وگو، کارآمدتر و موثرتر از بسته‌های سه قوه باشد.

وی تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که در این ارتباط، ظرفیت قرار گرفتن در بسته شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را دارد، این است که چگونه با پیشنهاد یک مجموعه سیاستی لازم و متضمن به اقدامات اساسی و ضمانت اجرا، رونق تولید را سرعت ببخشیم.

دژپسند ادامه داد: بسته پیشنهادی شورا باید با محورهایی مانند معرفی سازوکار «افزایش نرخ بهره‌وری در ظرفیت تولید»، «حذف مقررات، بخشنامه‌ها، آیین‌نامه‌ها و قوانین مزاحم»، «چگونگی تحریک تقاضا به منظور حمایت از عرضه تولیدات داخلی» و مهم تر از آن «ارایه راهکارهایی برای افزایش ثبات بازارها و راهکارهایی برای بازگشت ارز حاصل از صادرات» باشد.

رییس شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی همچنین درباره خروجی‌های مثبت این شورا در سال ۱۳۹۷ بیان کرد: از جمله پیشنهادات شورا در موضوعاتی چون اصلاح بسته ارزی و تمدید زمان بازپرداخت تسهیلات اعطایی از محل منابع حساب ذخیره ارزی، خواستار فعال‌تر شدن دبیرخانه شورا به منظور بالا بردن بهره‌وری این جلسات شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: