تعداد بازدید : ۷۵۴
کد خبر : ۱۹۰۴۹۰
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
قیمت فعلی ارز بعلاوه میزان تولید و فروش شرکت‌ها در ماه‌های گذشته و حذف ارز 4200 تومانی و تشکیل بازار متشکل ارزی حاکی از عدم وجود حباب در بازار است.

امیر تقی‌خان‌تجریشی کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز گفت: در حال حاضر شرکت‌های بورسی از لحاظ بنیادی در وضعیت مناسبی قرار داشته و براساس تحلیل های بنیادی قیمت‌های موجود در بازار حباب نیست.

وی ادامه داد: بنابراین مشکلی در بازار وجود نداشته مگر آنکه به دلیل اعمال تحریم‌ها موانعی سد راه فروش شرکت‌ها ایجاد شود.

تجریشی خاطرنشان کرد: قیمت فعلی ارز، میزان تولید و فروش شرکت‌ها در ماه‌های گذشته، حذف ارز 4200 تومانی و تشکیل بازار متشکل ارزی در آینده، حاکی از عدم وجود حباب در بازار است.

کارشناس بازارسرمایه با بیان اینکه به تبع رشد بی‌سابقه بازار در چند روز اخیر امروز شاخص روند اصلاحی را در پیش گرفته است، افزود: باتوجه به رشد بی‌رویه شاخص فعالان بازار انتظار داشتند که این روند اصلاحی منطقی زودتر در بازار ایجاد شود.

تجریشی با تاکید بر منطقی بودن روند فعلی اصلاح بازار گفت: اگر تحریم‌ها فروش شرکت‌ها را با مشکل مواجه نکند و کنترل دولتی بر نرخ ارز نیز انجام نشود، باردیگر شاهد بازگشت رونق به بازار سرمایه خواهیم بود.

وی تاکید کرد: در طول سال گذشته با وجود افزایش نرخ ارز بازهم ارزش شرکت‌های صادرات محور در یک‌بازه زمانی رشد پیدا نکرد زیرا سرمایه‌گذاران نگران کاهش فروش ناشی از اعمال تحریم‌ها بودند.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: گزارش عملکرد شرکت‌ها در ماه‌های اولیه اعمال تحریم‌ها حاکی از آشنایی آن‌ها با راهکارهای پشت سر گذاشتن موانع بوده که این امر موجبات اقبال شرکت‌های صادرات‌محور در بازارسرمایه را فراهم کرد اما ادامه این روند امکان پذیر نخواهد بود.

وی اضافه کرد: همانطور که در ماه‌های اولیه پس از اعمال تحریم‌ها میزان صادرات شرکت‌ها کاهش یافت اما به مرور زمان دوباره افزایش یافت شاید دوباره تحریم‌های سخت‌تری اعمال شود و در یک بازه زمانی بازهم میزان صادرات شرکت‌ها کاهش یابد بنابراین باید راهکارهای فرار دوباره از این تحریم ها نیز در نظرگرفته شود.

تجریشی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر میزان صادرات بسیاری از شرکت ها نسبت به ماه های اولیه اعمال تحریم ها افزایش یافته است.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
بازار یورس 10سال از بازار های موازی از نظر قیمتی عقبه کدوم حباب حباب همه جا هست الا سهام
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: