تعداد بازدید : ۶۳۴
کد خبر : ۱۹۰۵۶۲
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
بازارسرمایه و سهام و دیگر مفاهیم آن علیرغم معرفی و تبیین مناسب در فضاهای دیگر، هنوز برای برخی مردم عادی یک موضوع تا حدودی پیچیده به نظر می‌آید، بنابراین برگزاری این رویداد مالی بزرگ، اتفاق خیلی خوب و مبارکی است که به فهم عمومی جامعه از این بازار کمک خواهد کرد .

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا عربی مزرعه‌شاهی درباره نمایشگاه بورس،بانک و بیمه اظهار کرد: این اتفاق خوبی به ویژه در بازار سرمایه است که سالانه یکبار خروجی‌ها و آنچه را در بازار سرمایه رخ داده، در معرض دید عموم می‌گذاریم و همه مردم در هر سن، شغل و ساختاری می‌توانند از دستاوردها و اقدامات آن مطلع شوند و استفاده کنند .

وی ادامه داد: بازارسرمایه و سهام و دیگر مفاهیم آن علیرغم معرفی و تبیین مناسب در فضاهای دیگر، هنوز برای برخی مردم عادی یک موضوع تا حدودی پیچیده به نظر می‌آید، بنابراین برگزاری این رویداد مالی بزرگ، اتفاق خیلی خوب و مبارکی است که به فهم عمومی جامعه از این بازار کمک خواهد کرد .

معاون سابق ناشران و امور اعضا شرکت بورس اوراق بهادار بااشاره به ضرورت برقراری ارتباط متقابل بین فعالان بازارسرمایه و ارکان این بازار افزود: فاینکس ۲۰۱۹ همانند دوره‌های قبل رویدادی است که خدمات سه صنعت بورس، بانک و بیمه در فضایی مناسب به آحاد جامعه معرفی می‌شود و طبیعی است در این فضا ارایه خدماتی همچون آموزش‌های رایگان و برگزاری نشست‌های تخصصی نیز نمایشگاه را جذاب تر و پویاتر خواهد کرد .

عربی مزرعه‌شاهی در خصوص اینکه فاینکس، بسترهای لازم برای یک فرهنگسازی همه‌جانبه را برای هر سه بازار مهیا می‌کند، تاکید کرد: فاینکس ۲۰۱۹ رویداد بزرگی است و کمتر زمانی دیده می‌شود که جایی به صورت منسجم به معرفی حوزه‌هایی همچون فینتک و فناوری مالی در کشور بپردازد.

مدیرعامل شرکت رتبه بندی اعتباری پارس کیان در پایان بیان کرد: در سال جاری بیش از گذشته نیاز به توسعه بازار با حضور و مشارکت فعال مردم داریم. به طور قطع فرهنگسازی و آشنایی افراد جامعه با ابزارهایی که در بورس وجود دارد، در حرکت و انتقال نقدینگی از بازارهای غیرمولد به بازار سرمایه موثر خواهد بود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: