تعداد بازدید : ۱۵۶۴
کد خبر : ۱۹۰۶۹۲
برگزاری هشتمین گردهمایی تجلیل از پیشکسوتان؛
۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
گردهمایی تجلیل از پیشکسوتان بازارسرمایه در نمایشگاه فاینکس، برگزار شد.

به گزارش بورس‌نیوز، هشتمین گردهمایی تجلیل از پیشکسوتان بازارسرمایه در نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیرعامل شرکت بورس تهران در حال برگزار شد.

  شاپور محمدی با اشاره به اینکه بازار رشد بی سابقه ای را تجربه می کند، گفت: حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق در بازارسرمایه منتشر شده و بازار امروز پیچیده‌تر از قبل است.

وی ضمن تشکر از پیشکسوتان بازارسرمایه و با تاکید بر اینکه پیشینیان آجرهای زیرین بنای بازارسرمایه را کار گذاشته اند، ‌تصریح کرد: تابلوی خوب، تابلویی است که گویای احوال دقیق بنگاه ها باشد. باید گفت که اکنون حدود ۶۰۰ شرکت در بورس و فرابورس وجود دارد که نشان دهنده وجود شفافیت در بازار است.

وی ادامه داد: تمامی تخلفات موجود در حال بررسی است. در این راستا، سامانه ستان راه اندازی شد که درطول یک سال وضعیت حدود ۱۵۰۰ مدیر را بررسی میکند.

محمدی تاکید کرد: در حوزه دسترسی به منابع مالی برای تولیدکنندگان در نظر داریم بیشتر کار کنیم.  همچنین، نرخ کارمزدها را طوری تعیین می کنیم که به صرفه تر باشد. 

وی در پایان تصریح کرد: برای بیشتر شناخته شدن بازار سرمایه نیاز به کمک کارگزاران داریم. همچنین در سال جاری تعمیق ابزارهای تازه راه اندازی شده در دستور کار سازمان قرار داد.

ارسلان محتشم امیری ازدیگر پیشکسوتان بازارسرمایه دوره مدیریت دکتر محمدی را دوران موثری به خصوص در رابطه با تنوع ابزارها عنوان کرد.

بهمن آرمان یکی دیگر از شرکت کنندگان در این گردهمایی بود که ضمن اشاره به شرایط سخت تحریم ها گفت: در این دوران باید بخش ریالی اقتصاد هم توجه زیادی شده و به آن قوت بخشید.  

ابوالحسن اعتضاد بروجردی ضمن تشکر از رییس سازمان بورس به دلیل افزایش سرمایه مشمول شرکت‌های زیان‌زده در سال ۹۷ ، اولین معامله نفت در بورس در سال گذشته را اتفاقی مهم در بازارسرمایه عنوان کرد و افزود: در سال رونق تولید بازارسرمایه بهترین ابزار تحقق توسعه و رونق بخشی به اقتصاد است.

ابراهیم عنایت نیز به عنوان یکی دیگر از پیشکسوتان این بازار گفت: در شهرهای کوچک مردم اشنایی کمتری با بازارسرمایه دارند و ازین رو اغلب در بانک ها سرمایه گداری انجام میدهند، ‌براین اساس باید فرهنگسازی در حوزه بازارسرمایه بیشتر از قبل مورد توجه قرار بگیرد.

در این جلسه، جمله عظیم ثابت نیز به امکان انجام معاملات توسط  پرسنل و کارکنان کارگزاری اشاره کرده و گفت: بهتر است تمهیدی اندیشیده شود تا پرسنل و کارکنان کارگزاری بتوانند معامله انجام دهند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: