تعداد بازدید : ۲۲۰۳
کد خبر : ۱۹۰۷۰۴
مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری پتروشیمی ایرانیان خبرداد:
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
مدیرعامل گروه سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان گفت: تحریم‌‌ها امری غیرقابل پیش‌بینی نبوده بنابراین برای وقوع چنین حوادث اقتصادی، راهکارهای خاص خود را طلب می‌کند؛ ولذا تحریم‌ها نقطه پایان اقتصاد نیست بلکه محدودیتی موقتی بوده که نیازمند تزریق راهکارهای مناسب است.

اشرف زاده

رسول اشرف زاده مدیرعامل گروه سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز، درخصوص شرایط فعلی کشور و وضعیت شرکت‌های پتروشیمی در سال 98 اظهار کرد: اتفاقاتی که در گذشته متصور شده و پیش‌بینی آن نیز انجام شده بود در سال جاری رخ خواهد داد و این گروه سرمایه‌گذاری با ایجاد کارگروهی که از سال گذشته تشکیل شده بود، ابعاد مختلف تحریم‌ها را بررسی و به ازای هر تهدیدی که مطرح می‌شود یک سناریو قابل اجرا ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: تحریم‌‌ها امری غیرقابل پیش‌بینی نبوده بنابراین برای وقوع چنین حوادث اقتصادی، راهکارهای خاص خود را طلب می‌کند؛ ولذا تحریم‌ها نقطه پایان اقتصاد نیست بلکه محدودیتی موقتی بوده که نیازمند تزریق راهکاری برای دورزدن آن است و چنین محدودیتی توان ایجاد مشکل‌های بزرگ را ندارد بلکه تنها باید راهکاری ارائه کرد که در برابر این تحریم‌ها قدرتمدتر باشد.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری پتروشیمی ایرانیان با اشاره به اینکه این گروه طی سال‌گذشته برنامه‌های خود را تنظیم کرده بود، تاکید کرد: این گروه برای سال جاری، اتفاقات مهمی را رقم خواهد زد زیرا در ابتدا دو طرح پتروشیمی در سال جاری به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

وی با تشریح این دو طرح، تصریح کرد: واحد «الفین ایلام» و «اوره و آمونیاک لردگان» با مسیری هموار روبه‌روست چراکه تجهیزات مورد نیاز آن آماده و با منابع مالی هماهنگ شده است؛ قطعا در طول اجرای این دو طرح، هیچ مشکلی نخواهیم داشت. 

اشرف‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: شرکت‌های این گروه سرمایه‌گذاری حدود 4هزار میلیارد تومان ارزش بورسی داشته و حدود 15 هزار میلیارد تومان نیز ارزش شرکت‌های غیربورسی گروه سرمایه‌گذاری پتروشیمی ایرانیان بوده بنابراین با ارائه برنامه‌هایی کلان و قابل اجرا، برای هر شرکت پیش خواهیم رفت تا از کنار تحریم‌ها بدون وارد شدن هیچ خدشه‌ای به اقتصاد، عبور کنیم.


مهدی
-
۰۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
یعنی پترول داره با 20درصد ارزش ذاتی اش معامله میشه!! سهمی که هنوز به قیمت چهارسال پیشش هم نرسیده!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: