تعداد بازدید : ۴۲۹
کد خبر : ۱۹۰۷۴۹
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
معاون اجرایی سرمایه‌گذاری تامین سرمایه سپهر گفت:سهم بازارسرمایه در تحقق شعار امسال با عنوان رونق تولید ملی، اساسی است.

نقش اساسی بازارسرمایه در رونق تولید ملی

به گزارش بورس نیوز، سیدعلی خسروشاهی درباره سهم بازارسرمایه در رونق تولید ملی اظهار کرد: سهم بازارسرمایه در تحقق شعار امسال با عنوان رونق تولید ملی، اساسی است. در شرایط فعلی بسیاری از واحدهای تولیدی با کمبود سرمایه در گردش و نقدینگی برای تولید کالاهای خود مواجه هستند، تسهیلات یا امکان عملیاتی شدن ندارد یا هزینه بسیار بالایی خواهد داشت که تولیدکننده کاهش یا تعطیلی تولید را بر تقبل ریسک‌های حاصل از روش‌های مذکور ترجیح می‌دهد.

وی افزود: بازارسرمایه می‌تواند به عنوان یک ابزار کارآمد تأمین مالی و افزایش سرمایه که دربرگیرنده صنایع بسیار متنوعی هم است به کمک تولید و اشتغال کشور بیاید.

این فعال بازارسرمایه ادامه داد: یکی از مهمترین ویژگی‌های بازارسرمایه هر کشور را تأثیرپذیری از مسائل سیاسی است. تغییرات سیاسی در بدنه حاکمیت از آنجا که تغییراتی در دیدگاه‌های اقتصادی را در پی دارد تأثیری ملموس بر بورس اوراق بهادار نیز می‌گذارد.

معاون اجرایی سرمایه‌گذاری تامین سرمایه سپهر بیان کرد: در هر کشوری که از دیدگاه سرمایه‌گذاران مقدار ریسک در حد غیرقابل قبولی زیاد باشد، ترفندهای مالی برای جذب سرمایه بی‌تاثیر خواهد بود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ریسک‌های سیاسی بازار شامل تحریم‌ها، FATF، تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران، انتخابات آمریکا، انتخابات مجلس، تصمیمات اثرگذار بانک مرکزی آمریکا، مشکلات ناشی از واردنشدن ارز است.

خسروشاهی درباره یکی از مهم‌ترین عوامل سیاسی اثرگذار بر بازارسرمایه بیان کرد: تحریم‌های اقتصادی یکی از این عوامل است. تحریم‌های اقتصادی، ممنوعیت‌های صادراتی و وارداتی، ممنوعیت در مبادلات تجاری و کاهش درآمدهای ارزی ناشی از آن، افزایش نرخ دلار و رشد فزاینده نرخ تورم از عوامل مؤثر بر این رکود هستند.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: در شرایط فعلی گذشته از این مسائل، بحث لوایح چهارگانه FATF وجود دارد که شامل CFT و پالرمو بوده و هنوز به اجماع مشترکی نرسیده، به عنوان یک ریسک سیاسی، مهم و مبهم هم در بازار سهام و هم در بازار ارز عمل می‌کند.

معاون اجرایی سرمایه‌گذاری تامین سرمایه سپهر تاکید کرد: یک همبستگی مثبت بین بازار سرمایه و بازار ارز وجود دارد و علت این است که سهم بزرگی از بازار را شرکت‌های صادراتی تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: عامل ارز از جمله عوامل اثرگذاری بوده که می‌تواند بر بازار حاکم باشد و اثرات مهمی را بر روی شرکت‌ها و صنایع بورسی داشته باشد.

خسروشاهی گفت: بخش عمده‌ای از مواد اولیه شرکت‌های تولیدی مانند شرکت‌های داروسازی از طریق واردات تأمین می‌شود. تحریم‌ها و سیاست‌های تخصیص ارز بانک مرکزی باعث به وجود آمدن مشکلاتی درباره این اقلام شده که منجر به کاهش تولید محصولات با مواد اولیه منشا خارجی شده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: