تعداد بازدید : ۸۳۴
کد خبر : ۱۹۰۸۹۳
گزارشی دیگر از آبسیم پلاس؛
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
عملکرد «قنیشا» در مدت گذشته از سال مالی جاری، نشانه‎های مثبتی را حکایت می‎کند. در عرصه بازار سهام نیز وضعیت مطلوبی را دنبال می‎کند که بررسی‎ها نشان می‎دهد این روند ادامه‎دار خواهد بود.

به گزارش واحد سنجش و راه حلهای رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، شرکت «قند نیشابور» در فروردین ماه سال جاری 562 میلیارد تومان فروش انجام داد و به این ترتیب، مبلغ کل فروش محقق شده در دوره 7 ماهه، 82 میلیارد تومان رسید. این میزان فروش نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 21 درصدی را به معرض نمایش میگذارد.

شیرینی بازدهی زیر زبان سهامداران این قندی / شتاب بالای «قنیشا» در جاده سودآوری

البته از نگاهی دیگر، 82 میلیارد فروش در دوره 7 ماهه منتهی به فروردین 98 برابر با 97 درصد کل فروش دوره 12 ماهه سال مالی 97 است. بنابراین، میتوان از این شرکت قندی انتظار داشت که در پایان سال مالی 98 روند رو به رشد سودآوری که طی سالهای گذشته با شیب تندی آغاز شده، همچنان ادامه یابد. هرچند که تا دوره 6 ماهه توانسته پا را فراتر بگذارد و این امر را محقق کند.

شایان ذکر است که «قنیشا» تا دوره 6 ماهه موفق به تحقق 164 میلیارد ريال سود خالص گردید که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، رشد 157 درصدی را حکایت میکند.

شیرینی بازدهی زیر زبان سهامداران این قندی / شتاب بالای «قنیشا» در جاده سودآوری

در نظرسنجی اخیر بورس نیوز، 42 درصد از مخاطبین اظهار داشتند که تمایل به خرید «قنیشا» دارند و در مقابل 58 درصد سمت عرضه را انتخاب کردند.

شیرینی بازدهی زیر زبان سهامداران این قندی / شتاب بالای «قنیشا» در جاده سودآوری

«قنیشا» در سال 97 بازدهی 172 درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان آورد و در مدت گذشته از سال 98 نیز توانسته رشد قیمت 72 درصدی را به ثبت برساند که عملکرد بسیار قابل قبولی ارزیابی میشود.

این سهم 4 روز متوالی است که در صف خرید معاملات خود را پیگیری میکند و همچنان این موضع را حفظ کرده است.

این قندی چندی پیش 7 میلیارد تومان از محل سود انباشته بر سرمایه 20 میلیارد تومانی خود افزود. طبق آخرین گزارش مالی، سود انباشته شرکت 171 میلیارد تومان بود.

بهروزرسانی ماشینآلات و استفاده از ماشینآلات طرح توسعه جهت افزایش ظرفیت و همچنین تکمیل تصفیه خانه فاضلاب، از جمله برنامههای در دست اجرا است که در عملیات و فعالیتهای شرکت اثرگذار است و تا پایان شهریور ماه سال جاری به بهره‎برداری خواهد رسید.

با این اوصاف، سهامداری در «قنیشا» برای سرمایه‎گذاران تاکنون مثمرثمر بوده و به نظر میرسد روند سودآوری و فعالیتهای شرکت نیز کماکان در کانال صعود حرکت کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.