تعداد بازدید : ۳۲۳
کد خبر : ۱۹۰۹۹۷
معاون بازرگانی شرکت نفت پاسارگاد در گفت‌وگو با بورس‌نیوز خبر داد:
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
افزایش تحریم‌ها در حوزه انرژی سبب ایجاد موانعی برای فعالان بخش خصوصی و حتی دولتی شده و با توجه به اینکه سهم عمده قیر کشور به صادرات اختصاص دارد، این انتظار می‌رود که شاهد حمایت جدی دولتی‌ها در خصوص تامین کشتی برای حمل‌و‌نقل حامل انرژی باشیم.

ضرورت حمایت جدی دولت در حمل‌و‌نقل حامل‌های انرژی/ اختصاص سهم عمده قیر به صادرات

محمد زنگنه‌نژاد در گفت‌وگو با بورس‌نیوز به افزایش تحریم‌ها و تاثیر آن در صادرات و عرضه داخلی قیر اشاره کرد و گفت: بدون شک ایجاد محدودیت در هر عرصه‌ای، سبب بروز مشکلاتی برای آن می‌شود و این مساله برای صنعت انرژی که یکی از اصلی‌ترین پایه‌های اقتصادی کشور به شمار می‌رود، حساس‌تر و تاثیرگذارتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه تحریم، موضوع یک سال و دو سال نیست و 40 سال از اعمال آن به شیوه‌ها و انواع مختلفی می‌گذرد، اذعان کرد: در تحریم اخیر موانع و چالش‌های جدی اعم از موضوع پشتیبانی و حمل‌‌ونقل کشتی‌ها، تغییر قوانین، نوسانات ارزی و همچنین انتقال ارز به وجود آمد که امیدواریم دولت با سیاستگذاری خود در جهت بهبود اوضاع کمک کند.

زنگنه‌نژاد با اشاره به واکنش شرکت‌ متبوعش در چنین شرایطی گفت: شرکت نفت پاسارگاد در سال جدید، غالب زمان خود را صرف مذاکره با مشتریان خارجی کرده تا بتواند راهی برای دور زدن تحریم‌ها پیدا کند. همچنین گفت‌وگوهایی در خصوص اینکه مشتریان خودشان کشتی بیاورند، صورت گرفت تا بخشی از مشکلات حمل‌ونقل مرتفع شود.

معاون بازرگانی شرکت نفت پاسارگاد در واکنش به اظهارات برخی از فعالان صنعت قیر مبنی بر اینکه به دلیل تحریم‌ها عمده سهم این محصول به صادرات تعلق گرفته است، گفت: فعالان این صنعت چه بخواهند چه نخواهند، سهم صادرات کشور در قیر بیش از 60 درصد است و تنها 30 درصد از آن برای عرضه داخلی استفاده می‌شود؛ لذا اینکه عده‌ای بگویند بخاطر تحریم به صادرات روی آوردیم، امر تازه و عجیبی نیست.

وی در پایان اظهارات خود به جلساتی که فعالان این حوزه با دولتی‌ها داشتند اشاره و عنوان کرد: ما جلسه‌ای مفصل با مسئولان دولتی داشتیم و امیدواریم ظرف 4 ماه آینده به نتایجی برسیم که قابل قبول باشد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: