تعداد بازدید : ۵۹۱
کد خبر : ۱۹۱۲۰۹
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مطرح کرد:
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: می‌توان گفت که بورس کالا تنها محلی است که محصولات و کالاهای اساسی را بر مبنای مکانیزم عرضه و تقاضا و کشف قیمت واقعی، در آنجا می‌شود معامله کرد تا به نارضایتی‌هایی که از فعالان واقعی بخش تولید عنوان می‌شود، پایان داد.

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به شرایط حساس اقتصاد کشور:

کالاهای اساسی در بورس کالا عرضه شود/لزوم اجرای ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید

به گزارش بورس نیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی اظهار کرد: دولت از تمامی ظرفیت‌ها برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور استفاده نمی کند. براساس ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، به منظور تنظیم میزان عرضه محصولات در بازار داخلی و صادرات، کالاهای اساسی باید در بورس کالا عرضه شود و در صورت نبود تقاضای داخلی، مجوز صادرات برای کالاها صادر شود.

وی افزود: متاسفانه با وجود مزیت‌ها و تاکیدهای انجام شده هنوز این قانون اجرایی نشده که به نظر می‌رسد در شرایط پر نوسان فعلی اقتصاد، این ماده قانونی برای اقتصاد کشور راهگشا باشد.

نماینده مردم رشت در خانه ملت ادامه داد: تجربه سال گذشته در تنظیم بازارها نشان داد که استفاده از مکانیسم عرضه و تقاضا بهترین راهکار برای کاهش التهاب و جلوگیری از دونرخی‌شدن قیمت‌هاست از این رو عرضه کالاهای اساسی در بورس کالا می‌توان عصای دست دولت برای مدیریت هر چه بهتر بازارها باشد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی خاطرنشان کرد: شفاف سازی معاملات، حذف دلالان، کاهش فاصله زمان تولید تا مصرف و تنظیم بازارها به شکل شفاف از جمله مزایای عرضه کالاها در بورس کالاست که در این راستا در ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید بر ساماندهی بازار کالاها و محصولات اساسی با استفاده از نقش بورس کالا تاکید شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: می‌توان گفت که بورس کالا تنها محلی است که محصولات و کالاهای اساسی را بر مبنای مکانیزم عرضه و تقاضا و کشف قیمت واقعی، در آنجا می‌شود معامله کرد تا به نارضایتی‌هایی که از فعالان واقعی بخش تولید عنوان می‌شود، پایان داد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان گفت: به طور کلی عرضه کالاهای اساسی در بورس کالا به دولت امکان نظارت بر رویدادهای بازار را می‌دهد که این اتفاقی مثبت برای رصد بازار و اتخاذ تصمیمات درست در جهت تنظیم میزان عرضه و تقاضای محصولات است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: