تعداد بازدید : ۹۳۵
کد خبر : ۱۹۱۳۴۶
آبسیم به سراغ یک بیمه رفت؛
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
با وجود گذران روزهای سخت بر صنعت بیمه، یکی از شرکت‎هایی که در روند صعودی داشته، «بیمه دی» است. این شرکت توانسته خود را از دایره زیان خارج سازد و از شدت زیان انباشته خود بکاهد. در این میان، انباشت مطالبات به یک مسئله جدی تبدیل شده است.
به گزارش واحد سنجش و راه حل‎های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، یکی از شرکت‎هایی که در چند سال اخیر توانسته تغییر روند دهد و به مسیر صعود بازگردد، «بیمه دی» است.

بار سنگین مطالبات بر دوش این بیمه / «ودی» از روزهای تلخ فاصله می‎گیرد
عملیات این شرکت بیمه‎ای در سال 92 با زیان سنگین همراه بود اما در سال‎های پس از آن، به سرعت بر اوضاع مسلط شد و وارد مدار سودآوری شد. این روند صعودی تا تحقق سود خالص 73 میلیارد تومانی در سال 96 ادامه یافت و در 9 ماهه سال 97 موفق به شناسایی 61 میلیارد تومان گردید. بنابراین می‎توان انتظار داشت که روند صعودی که از سال‎های قبل آغاز شده ادامه یافته و در سال 97 از 96 پیشی گرفت.
 بار سنگین مطالبات بر دوش این بیمه / «ودی» از روزهای تلخ فاصله می‎گیرد
نشانه‎ها از بهبود فعالیت‎های بیمه‎ای حکایت دارد. در سال 92 میزان خسارت پرداختنی بیش حق بیمه صادره بود و در سال‎های پس از آن، تراز فعالیت‎ها مثبت شد و حق بیمه بالاتر از خسارت‎ها قرار گرفت. در گذر زمان این فاصله بیش از پیش شد و در سال 96 به اوج خود رسید.
در سال 97 موفق به صدور 3584 میلیارد تومان حق بیمه گردید و از طرف دیگر، 2370 میلیارد تومان خسارت پرداختنی منظور شد. 
 بار سنگین مطالبات بر دوش این بیمه / «ودی» از روزهای تلخ فاصله می‎گیرد
به طور کلی، عملکرد مثبت «بیمه دی» در سال‎های اخیر موجب شد تا زیان انباشته 266 میلیارد تومانی سال 92 به در عملکرد دوره 9 ماهه سال 97 به 20 میلیارد تومان کاهش یابد که البته برآورد می‎شود در عملکرد 12 ماهه این رقم کمتر از این میزان خواهد بود. 
نگاهی به فاصله ساختار دارایی‎های «ودی» نسبت به سایر شرکت‎های هم‎گروه حاکی از آن است که از نظر مبلغ دارایی‎های جاری، رتبه اول را دارد. در حالی که نزدیک به 96 درصد از کل دارایی‎های این شرکت در بخش جاری قرار گرفته، در میانگین گروه 80 درصد از کل دارایی‎ها مربوط به دارایی‎های جاری است.
 بار سنگین مطالبات بر دوش این بیمه / «ودی» از روزهای تلخ فاصله می‎گیرد
مطالبات از بیمه‎گذاران و نمایندگان بیشترین سهم از دارایی‎های جاری را دارد و سهم بیمه‎گران اتکایی از ذخائر فنی نیز جالب توجه است. در این دو سرفصل به ترتیب 31 و 16 درصد اختلاف با میانگین گروه مشاهده می‎شود. البته «ودی» در این دو بخش نیز رتبه اول گروه بیمه را در اختیار دارد. 
بنابراین، می‎توان چنین نتیجه‎گیری «ودی» باید بیش از پیش نسبت به وصول مطالبات خود همت بگمارد و خود را به گروه نزدیک کند.
به طور کلی، وضعیت این شرکت بیمه مثبت ارزیابی می‎شود و با توجه به تمدید قرارداد بنیاد شهید، بخش عمده پرتفوی شرکت رشته درمان خواهد بود؛ اما در شرایط کنونی حضور فعال‎تر در رشته ثالث اهمیت فراوانی دارد و همچنین، در سایر رشته‎های سودده نیز باید به فکر توسعه بازار خود باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.