تعداد بازدید : ۱۱۹۲
کد خبر : ۱۹۱۳۵۱
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به تخلفات خودروسازان در ایفای تعهدات معوق و استارت رب گوجه فرنگی برای ثبت رکوردهای قیمتی جدید.
دم خروس خودرویی ها را باور کنیم یا نه؟/ استارت رب گوجه برای حرکت

به گزارش بورس نیوز فردا صبح کمیسیون اقتصادی هیات دولت خروج دولت از شرکت های بزرگ بورسی را بررسی می کند. در پالایشگاه‌ها، بانک‌ها و خودروسازی‌ها حضور دولت پررنگ‌تر از سایر صنایع است و به دنبال این خبر برخی سهامداران شروع به پایکوبی کردند. 

ولی وقتی نظر فعالان این شرکت ها جویا شدیم گفتند چه نوشداروی بد موقعی! الان که تحت فشار تحریم ها قرار داریم، خروج دولت از سهم‌ها فقط برای جذب نقدینگی است و خیلی از شرکت هایی که دولت سهامدار آنهاست و وضعیت مناسبی ندارند، به محض واگذاری و عدم حمایت دولت سقوط خواهند کرد. خودروسازی ها از بقیه اوضاع وخیم تری دارند و این روزها به شدت روی حمایت پدر حساب باز کرده‌اند.

دم خروس خودروسازان را باور کنیم یا نه؟
در حالی که اهالی جاده مخصوص مرتبا از مشکلات تولید می نالند و زیر بار تعهدات معوق شانه خم کرده اند، ولی فروش های فوری تمامی ندارد. ظاهرا خودروسازان که قرار بوده ۸۰ درصد تولیدات خود را به تعهدات معوق اختصاص دهند و فقط ۲۰ درصد را به روش فروش فوری (البته در ادبیات خودروسازان منظور از فوری ۳۰ روزه است) عرضه کنند، پا از گلیم فراتر نهاده و ۳۰ تا ۴۰ درصد تولیدات را فوری می فروشند! 

رب گوجه، طلا شد و شکر، کیمیا!
رب گوجه فرنگی که رکورددار بیشترین افزایش نرخ در بین محصولات غذایی بود بعد از شنیدن خبر افزایش قیمت تن ماهی عنان از دست داده و برای عقب نماندن از قافله، قصد رکوردشکنی مجدد دارد. شکر هم نایاب شده و اهالی مولوی با قیمت ۵ رقمی به فروش می رسد. سازمان حمایت اما همچنان خود را به خواب زده و اصرار دارد که همه چیز عادی است 

بانکداران عرب هم مشمول دریافت ارز دولتی بوده اند!
هنوز حیرت مان بابت تخصیص ارز دولتی و دلار ۴۲۰۰ تومانی به شکم گربه های از ما بهتران تمام نشده بود که خبر رسید یک از بانک های شیخ نشین عرب بیش از ۹ میلیون دلار ارز دولتی دریافت کرده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: