تعداد بازدید : ۵۹۵
کد خبر : ۱۹۱۳۹۲
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:‏
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
فرازوفرودهایی که در بازار سرمایه رخ می دهد عادی است البته صعود بازار در هفته‌های قبلی بنیادی بوده و این نشان می دهد ‏که تا 6 ماه آینده بازار به رنگ سبز خواهد بود.‏

بازار تا 6 ماه آینده به رنگ صعود / اصلاح بازار یک‌روند متعارف است

سید رضا اعجازی مدیرعامل کارگزاری اقتصاد بیدار در گفت و گو با خبرنگار بورس نیوز، ضمن بیان این مطلب گفت: روند بازار سهام به‌صورت عادی و معمول این است که بعد از یک افزایش نرخ، شروع به اصلاح می‌کند.

وی ادامه داد: به نظر بنده قرمز شدن شاخص‌ها در روزهای گذشته کاملاً منطقی بود. صعود قابل‌توجهی در هفته‌های گذشته رخ داد و این طبیعی بود که با یک خبری که خیلی هم تأثیر بسزایی ندارد مثل صحبت‌های ترامپ و مسائل سیاسی ریزش کند.

اعجازی تأکید کرد: این تصحیح بازار باز هم ادامه خواهد یافت و نباید به سبز بودن امروز بازار به این دید نگریست که اصلاح تمام‌شده و حالا دوباره روند معمول در پیش خواهد بود البته به دلیل اینکه روند صعودی قبلی بنیادی اتفاق افتاد، مجدداً بازار راه خودش را ادامه خواهد داد.

وی افزود: بعد از یک صعود مجدداً باید منتظر یک اصلاح باشیم. از آنجایی‌که صعود دوره جدید یعنی رشد شاخص بر اساس پارامترهای بنیادی بود می‌شود برای 6ماه آینده بازار را صعودی دید اما این روند اصلاح یک‌روند متعارف است که اتفاق می‌افتد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: