تعداد بازدید : ۸۱۱
کد خبر : ۱۹۱۷۲۲
مدیرعامل «دکپسول» در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اعلام کرد:‏
۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
پس از اطمینان از تأمین کلیه نیازهای صنایع دارویی کشور، ورود به بازارهای صادراتی در دستور کار شرکت قرار خواهد گرفت.

نگاه صادرات محور با اتکا به توان داخلی/ سود مناسب در انتظار سهامداران جدید

امین رمضانی مدیرعامل و نایب‌رئیس هیأت مدیره شرکت ژلاتین کپسول ایران در گفت‌وگو با خبرنگار بورس نیوز گفت: این شرکت دو دهه است که نیازمندی‌های کل کشور را تأمین می‌کند. یک شرکت منحصربه‌فرد که حتی در منطقه خلیج‌فارس همتایی ندارد.

وی ادامه داد: به‌صراحت اعلام می‌کنم که روند فعالیت‌ها در سال گذشته جهشی بود و مطمئن باشید که امسال هم همان روند را خواهیم داشت و تردید نداشته باشید که سهام این شرکت رو به رشد خواهد بود.

رمضانی در مورد محصولات تولیدی زیرمجموعه خود گفت: سالیان سال است که تولید ژلاتین کپسول سخت دارویی را تولید کردیم. متأسفانه سال‌های سال است که انگار داریم پیکان تولید می‌کنیم بدون اینکه هیچ تغییری داشته باشیم. اما با تلاش‌های واحد R&D در سال جاری دو محصول جدید را روانه بازار خواهیم کرد.

وی افزود: محصولات جدید مشتریان خاص خودشان رادارند و بازارشان هم بازار خوبی است. دیر یا زود باید در سال‌های آتی وارد محصولات جدید غیر ژلاتینی شویم. باید برای تولید HPMC (هیدرو کسی پروفیل متیل سلولز) آماده شویم. این نویدی است برای آنهایی که وجترین هستند .

مدیرعامل شرکت ژلاتین کپسول ایران خاطرنشان کرد: در واحد R&D شرکت ساخت محصولات جدیدی را در دست داریم که روند رو به رشد همه اینها نسبت به ژلاتین 30 درصد افزایش دارد و دیر یا زود همه اینها را تولید خواهیم کرد.

تحریم‌ها انرژی ما را گرفته است

رمضانی در مورد نگرانی‌ها از تحریم‌ها و مشکلات برای ادامه کار گفت: تحریم؛ قسمت عمده انرژی من را صرف این کرده است که کجا باید تأمین تخصیص ارز داشته باشم و یا کجا باید ماده اولیه بخرم. ما در کنار کشورهای اروپایی به شرکت‌های چینی و هندی سوئیچ کردیم.

وی با اشاره به تأمین نیاز کشور به ژلاتین دارویی توسط زیرمجموعه خود تصریح کرد: حدود 150 شرکت عمده دارویی نیازمند خدمات ما هستند و اگر ما تأمین نکنیم همه شرکت‌ها با بحران جدی و مواجه خواهند شد طبعاً رسالت ما خیلی مشکل‌تر است. خود وزارت بهداشت و وزارت صمت این و بانک مرکزی این نکته را می‌دانند و در تخصیص دادن ارز ما را در اولویت اول قرار می‌دهند.

این مدیر فعال در بخش دارویی تأکید کرد: از بابت ارز و تأمین نیازهای خود از خارج از کشور مشکل خواهیم داشت اما؛ نه به آن شکل که همه شرکت‌های دیگر دارند.

ساخت تجهیزات موردنیاز در داخل

مدیرعامل ژلاتین کپسول ایران در مورد تأمین نیازهای سخت‌افزاری مجموعه از قبیل دستگاه‌های ساخت ژلاتین دارو گفت: دستگاه ای استفاده‌شده در شرکت ما کانادایی بوده و برای تأمین قطعات و دستگاه‌های مشابه با توجه به تحریم‌ها با سختی‌هایی روبه‌رو هستیم اما؛ در سال 95 توانستیم قسمت عمده دستگاه‌های موردنیاز خود را داخلی سازی کنیم.

وی افزود: ما در آزمایشگاه‌های خود توانستیم نمونه‌های کوچک‌تری از دستگاه‌های فعلی خود را تولید کنیم که این مهم نشان می‌دهد که اگر دستگاه‌ها فعلی مشکلی را در آینده داشته باشند مهندسان ایرانی می‌توانند آن مشکل را بدون نیاز به کمک گرفتن از شرکت مادر مرتفع کنند.

صادرات فناوری ساخت ژلاتین دارو

رمضانی با اشاره به موفقیت متخصصان شرکت ژلاتین کپسول ایران در دست‌یابی به فناوری تولید سخت‌افزارهای لازم برای ساخت دستگاه‌های موردنیاز گفت: این موفقیت باعث شده است تا تقاضا برای ایجاد کارخانه مشابه ژلاتین کپسول در الجزایر، آذربایجان و بلاروس را دریافت کنیم.

وی در مورد دلیل ناچیز بودن بازارهای صادراتی تولیدات این شرکت در سال‌های اخیر گفت: در سال‌های گذشته ما تنها با 10 خط تولید کار می‌کردیم و میزان تولیدات تنها تأمین‌کننده نیاز کشور بود اما از سال 95 خط تولید را به 14 خط گسترش دادیم و حالا می‌توانیم تولید را افزایش و صادرات را در دستور کار خود قرار دهیم.

مدیرعامل ژلاتین کپسول ایران در پایان افزود: مطمئن باشید اگر وضعیت فعلی کشور کمی روشن‌تر شود و تحریم‌ها فشاری را که الآن به ما می‌آورد و ترانسفر مالی به‌راحتی نمی‌توانیم داشته باشیم اگر بتوانیم با وضعیت تحریم ها و مشکلات انتقال پول سازگاری پیدا کنیم آینده این شرکت و صادرات محصولات فعلی و جدید، بسیار روشن خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: