کد خبر : ۱۹۱۹۴۵
وقتی سود به لابراتور می‌رسد؛
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
حاشیه سود عملیاتی شرکت در سال قبل از آن، در حدود ۴۱درصد بوده و افزایش نرخ‌های فروش محصولات شرکت با شدتی بیشتر نسبت به افزایش هزینه‌های تولید را می‌توان دلیل اصلی رشد حاشیه سود عملیاتی شرکت برشمرد.

رشد حاشیه سود عملیاتی «درازک» در سال 97افزایش 55 درصدی سود خالص شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بر اساس صورت‌های مالی سالیانه حسابرسی شده شرکت لابراتورهای رازک، این شرکت در سال گذشته شاهد رشد بیش از ۵۰درصدی سود خالص بود. 

سود خالص محقق شده شرکت در این سال، مبلغ ۱.۰۴۴ میلیارد ریال و معادل ۱.۷۶۱ریال به ازای هر سهم محقق شده که افزایش ۵۵درصدی را نسبت به عملکرد سال۹۶ نشان می‌دهد.

جمع درامدهای عملیاتی شرکت با افزایش ۳۲درصدی به بیش از ۳.۱۷۱ میلیارد ریال رسیده و در این بین، شاهد افزایش حاشیه سود عملیاتی آن به بیش از ۵۰درصد هستیم.

رشد حاشیه سود عملیاتی «درازک» در سال 97افزایش 55 درصدی سود خالص شرکت

این در حالی است که حاشیه سود عملیاتی شرکت در سال قبل از آن، در حدود ۴۱درصد بوده و افزایش نرخ‌های فروش محصولات شرکت با شدتی بیشتر نسبت به افزایش هزینه‌های تولید را می‌توان دلیل اصلی رشد حاشیه سود عملیاتی شرکت برشمرد.

مقادیر فروش محصولات شرکت که انواع قرص، ویال و نیمه جامدات انسانی و دامی بوده، به طور متوسط کاهش ۱۰درصدی را نسبت به سال۹۶ داشته اند، با این حال رشد متوسط ۴۵درصدی نرخ‌های فروش محصولات شرکت، این کاهش مقداری فروش را جبران کرده و منجر به افزایش ۳۲درصدی درآمدهای عملیاتی شرکت شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: