تعداد بازدید : ۵۵۰
کد خبر : ۱۹۱۹۶۵
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بر اساس قانون هیچ شرکتی نمی‌تواند در اقتصاد ایران فعالیت کند که صورت‌های مالی آن غیرشفاف باشد و الزاما اطلاعات این شرکت‌ها باید در سازمان بورس ارائه شود.

شرکت ها ملزم به ارائه اطلاعات مالی در سازمان بورس هستند

به گزارش بورس نیوز، مهرداد بائوج لاهوتی اظهار کرد: بر اساس قانون هیچ شرکتی نمی‌تواند در اقتصاد ایران فعالیت کند که صورت‌های مالی آن غیرشفاف باشد و الزاما اطلاعات این شرکت‌ها باید در سازمان بورس ارائه شود.

وی افزود: با گذشت حدود پنج سال از تصویب این قانون، همچنان موسسات، نهادها و شرکت‌هایی در بخش‌های عمومی و خصوصی فعالیت می‌کردند که اطلاعات خود را شفاف ارائه نمی‌دادند، لذا ضمانت‌های اجرا برای این قانون در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم لنگرود در خانه ملت درباره افزایش دامنه شمول شرکت‌هایی که باید اطلاعات مالی خود را ارائه دهند بیان کرد: تمام نهادهای عمومی غیردولتی، نیروهای مسلح و صندوق‌های بازنشستگی مشمول قانون جدید می‌شوند و این اقدام در راستای شفاف‌سازی بیشتر در اقتصاد کشور بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون، سالانه باید ترازنامه سود و زیان و تغییرات در هیات مدیره به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه شود. سازمان بورس مکلف شده تا اگر شرکت‌ها اطلاعات خود را ارائه ندهند، موضوع را دنبال و اطلاعات را دریافت کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم گفت: هدف از این اقدام شفاف‌سازی اطلاعات مالی شرکت‌ها است. اگر مدیری اطلاعات خود را در اختیار سازمان بورس و اوراق بهادار نگذارد، به جرائم نقدی محکوم و حکم برکناری او صادر می‌شود .

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: