تعداد بازدید : ۳۸۹
کد خبر : ۱۹۱۹۶۹
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس:
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی از مشکلات است. بازار باید به صورت آزاد اداره شود. کشور و جامعه هزینه بسیار زیادی را در قبال تخصیص ارز دولتی متحمل شده و شاهد فسادهای زیادی هستیم.

به گزارش بورس نیوز، علی اکبری با اشاره به تصمیم دولت برای افزایش قیمت مرغ به دلیل افزایش هزینه نقل وانتقال ارز، اظهار کرد: تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی از مشکلات است. بازار باید به صورت آزاد اداره شود. کشور و جامعه هزینه بسیار زیادی را در قبال تخصیص ارز دولتی متحمل شده و شاهد فسادهای زیادی هستیم.

وی با بیان اینکه در قانون اساسی به بخش‌های دولتی بهداشت، آموزش و امنیت تاکید شده و باید سایر قسمت‌ها به شکل آزاد اداره شود، تصریح کرد: قیمت محصولات در بازار باید بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود تا بخش خصوصی بتواند فعالیت بیشتری داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: عدم نظارت جدی در زمینه تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی به واردات کالاهای اساسی موجب فساد می‌شود. مبنای قیمت جدید مرغ بر مبنای تحلیل‌های اقتصادی است. نقل و انتقال ارز برای واردات نهاده‌های دامی به راحتی صورت نمی‌گیرد و مشمول هزینه‌های زیادی می‌شود که بر روی هزینه تولید تاثیر مستقیم دارد.

اکبری تاکید کرد: ارز تخصیص یافته برای واردات نهاده‌های مورد نیاز پرورش مرغ توسط صرافی‌ها و بانک‌های واسط چندین مرحله جابه‌جا می‌شود و این موضوع افزایش هزینه تمام شده کالای وارداتی را در پی دارد. اما فعلا تخصیص ارز دولتی برای واردات گوشت قرمز حذف شده و واردکنندگان از ارز نیمایی استفاده می‌کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه امکان پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز دولتی نسبت به ارز آزاد به مردم به صورت نقدی عملی نیست زیرا موجب مفسده می‌شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر آمار جمعیت کشور درست نیست و تعدادی از شناسنامه‌های باطله در دست مردم است و از آن استفاده می‌کند، پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز نیازمند راهکار، نرم افزار و سیستم جدید است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: