تعداد بازدید : ۶۷۵
کد خبر : ۱۹۲۳۷۴
25 خردادماه اعلام شد؛
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
مدیرعامل فرابورس ایران گفت: سازمان بورس به عنوان ضرب‌الاجل برای ارائه آخرین پیشنهادات درباره اصلاح بازار پایه را روز شنبه ۲۵ خرداد ماه ۹۸ اعلام کرد تا تمامی نظرات و پیشنهادات در این باره به کانون‌ها اعلام شود.

به گزارش بورس نیوز، امیر‌هامونی درباره جزییات جلسه شاپور محمدی، معاونان و مدیران این سازمان و روسای کانون‌ها با موضوع تغییر مقررات بازار پایه اظهار کرد: اعضای حاضر در جلسه درخصوص اصلاح مقررات بازار پایه اتفاق نظر داشتند. مقرر شد جزئیات و برخی از نکات که در جلسات گذشته کانون هم مطرح شده بود بازنگری شود.

وی افزود: کانون‌ها نقطه اتصال بدنه نظارتی بازار سرمایه با سهامداران و معامله‌گران حقیقی و حقوقی هستند. بنابراین جمع‌آوری نکات، نظرات، پیشنهادات و انتقادات درخصوص اجرای این دستورالعمل به عهده این نهادها گذاشته شد.

مدیرعامل فرابورس بیان کرد: قرار شد که تا روز شنبه هفته آینده مورخ ۲۵ خرداد ۹۸ تمامی نظرات در خصوص تدریجی بودن و دفعی بودن این دستورالعمل به سازمان بورس و فرابورس از طریق کانون‌ها اعلام می‌شود.

هامونی ادامه داد: دررابطه با پنهان بودن یا نمایش سفارشات نیز نکاتی عنوان شد و مقرر شد که کانون‌ها نظرات اهالی بازار سرمایه را جمع‌آوری و به ما اعلام کنند.

وی درباره حجم سهام مورد معامله در این بازار توضیح داد: در حال حاضر اندازه این حجم «یک» بوده و قرار شد که درباره این مساله نیز کانون‌ها نظرات خود را ارائه دهند.

مدیرعامل فرابورس ایران تصریح کرد: مصوبات هیات مدیره فرابورس حفظ عدد «یک» بود و قرار شد تا ۶ ماه آینده نیز این اندازه تغییری نکند اما گویا در این باره کانون‌ها و سهامداران دغدغه‌ دارند. لذا قرار شد در این خصوص کانون‌ها نظرسنجی‌های لازم را صورت داده و نتیجه را تا روز شنبه به فرابورس و سازمان بورس اعلام کنند.

هامونی ادامه داد: در خصوص روزهای معاملاتی تابلوها، که دو روز در هفته تعیین شده بود، نیز پیشنهاداتی مطرح شد. همچنین در خصوص دامنه نوسان در روزهایی که کشف قیمت نداریم نیز بحث و گفت و گو شد. مقرر شد کانون‌ها در خصوص دامنه نوسان نیم درصدی تا یک درصدی هم نظرسنجی‌هایی را انجام دهند.

وی تاکیدکرد: سازمان بورس به عنوان ضرب‌الاجل برای ارائه آخرین پیشنهادات درباره اصلاح بازار پایه را روز شنبه ۲۵ خرداد ماه ۹۸ اعلام کرد تا تمامی نظرات و پیشنهادات در این باره به کانون‌ها اعلام شود.

مدیرعامل فرابورس ایران گفت: در اولین جلسه کمیته فقهی در هفته جاری موضوع مقررات بازار پایه مطرح و نظرات اعضای کمیته فقهی اعلام می‌شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.