تعداد بازدید : ۱۲۹۱
کد خبر : ۱۹۲۴۲۲
رئیس انجمن پالایش نفت مطرح کرد:
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
رئیس انجمن پالایش نفت گفت: انجمن صنفی کارفرمایی پالایش نفت قیمت پایه فرآورده‌های پالایشگاهی را درکمیسیون تخصصی قیمت‌گذاری و بر مبنای فرمول وزارت نفت تعیین می‌کند. در واقع بر اساس فرمول وزارت نفت قیمت پایه تعیین و برای انجام معاملات به صورت ماهانه به بورس کالا و بورس انرژی اعلام می‌شود.

تعیین قیمت پایه براساس فرمول وزارت نفت

به گزارش بورس نیوز، ناصر عاشوری، اظهار کرد:‌ انجمن صنفی کارفرمایی پالایش نفت قیمت پایه فرآورده‌های پالایشگاهی را درکمیسیون تخصصی قیمت‌گذاری و بر مبنای فرمول وزارت نفت تعیین می‌کند. در واقع بر اساس فرمول وزارت نفت قیمت پایه تعیین و برای انجام معاملات به صورت ماهانه به بورس کالا و بورس انرژی اعلام می‌شود.

وی افزود: انجمن برای اولین بار و با هدف شفافیت بیشتر، از نمایندگان دستگاه‌های نظارتی دعوت کرد تا در کمیسیون نرخ گذاری حضور داشته باشند و گزارش نحوه کشف و چگونگی تعیین قیمت فراورده‌ها نیز به آنها ارایه شد.

عاشوری افزود: البته هر ماهه انجمن پس از تعیین قیمت یک رونوشت از دلایل و چگونگی قیمت‌های تعیین شده به دستگاه‌های نظارتی ارسال می‌کند تا در جریان قرار گیرند.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی شامل ریاست جمهوری، معاونت اقتصادی دولت، سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و سازمان تعزیرات خواهد شد که در چگونگی تعیین قیمت فرآورده‌های نفتی در بورس، کاملا نظارت کرده و تمامی امور با تصمیمات روشن و شفاف پیش می‌رود.

عاشوری درباره چگونگی قیمت‌گذاری نیز بیان کرد: ما همیشه سعی کردیم قیمت‌ها را به صورت ماهانه اعلام کنیم اما به تازگی به دلیل تغییر در مولفه‌های اقتصادی مانند کاهش قیمت دلار و نفت ناچار شدیم قیمت فرآورده‌ها در بورس‌ها را زودتر از زمان مقرر تعدیل و کاهش قیمت در اواسط ماه صورت گرفت.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت تصریح کرد: بیش از ۳۰ محصول کالای ویژه مانند لوب‌کات، وکیوم باتوم، حلال‌ها، خوراک ویژه پتروشیمی‌ها، روان‌سازها و ... کاهش یافتند . زیرا بر اساس مصوبه ما مکلف هستیم در صورت کاهش ۵ تا ۱۰ درصدی متغیرهای اقتصادی به همان میزان قیمت‌ها را تغییر دهیم و کاهش به یکباره قیمت نفت و دلار باعث شد قیمت فرآورده‌ها بین ۱۰ تا ۱۳ درصد کاهش یابد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.