تعداد بازدید : ۴۴۷
کد خبر : ۱۹۲۶۰۲
رییس اتاق مشترک ایران و سوییس:
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
رییس اتاق مشترک ایران و سوییس درباره وضعیت تحریم ایران گفت: تحریم کنونی ایران را می‌توان فرصتی برای تجهیز زیرساخت‌ها در زمینه همکاری‌های بین‌المللی اقتصادی در نظر گرفت.

به گزارش بورس نیوز، شریف نظام مافی اظهار کرد: از بین شرکت‌های اروپایی، تنها شرکت‌های بزرگی که فعالیت خود در ایران را با وجود سختی‌ها ادامه داده‌اند و علاوه بر حوزه غلات، دارو و تجهیزات پزشکی در دیگر زمینه‌های اقتصادی با طرف‌های ایرانی همکاری کرده یا دست‌کم فعالیت خود را به حالت تعلیق در نیاورده‌اند، شرکت‌های سوئیسی هستند. تداوم فعالیت این شرکت‌ها نشان می‌دهد که سوئیسی‌ها باوجود مشکلات متعدد همچنان به بازار ایران اعتقاد دارند.

وی افزود: بعضی شرکت‌های سوئیسی که پیش‌تر در زمینه خدمات ریلی، ساخت‌وساز، پتروشیمی و نفت با طرف ایرانی همکاری می‌کردند، امکان فعالیت ندارند. با این حال دفاتر را باز نگاه داشته‌اند اما در زمینه‌های دیگر که فارغ از تحریم‌هاست، فعالیت شرکت‌ها ادامه دارد. شرکت‌هایی مثل بولر، شرکت بازرسی اس‌جی‌اس، ناودیس و نسله، حضور موثری در بازار ایران داشته و در این شرایط سخت در بازار کشورمان همچنان حضور دارند و کار می‌کنند.

رییس اتاق مشترک ایران و سوییس درباره وضعیت تحریم ایران ادامه داد: تحریم کنونی ایران را می‌توان فرصتی برای تجهیز زیرساخت‌ها در زمینه همکاری‌های بین‌المللی اقتصادی در نظر گرفت.

وی تاکید کرد: زمانی که برجام امضا شد، هیچ آمادگی بانکی، بیمه‌ای و حقوقی در فضای اقتصادی ایران برای استفاده از فرصت‌ها وجود نداشت اما می‌توان در روزهای فعلیل که رکود، کار در بازار را سخت کرده، می‌توان تمرکز خود را بر توسعه زیرساخت‌ها گذاشت تا در دوره شکوفایی بعدی برای انجام بسیاری از کارها به دبی و استانبول اتکا نکنیم.

نظام مافی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته با وجود بازار 80 میلیونی و فراتر از آن، علاوه بر تبادلات مالی حتی در برگزاری کنفرانس‌های مختلف اصناف هم از ظرفیت‌های داخلی استفاده نمی‌کردیم اما حالا تصمیم داریم در این زمینه بیشتر بر ظرفیت‌های داخلی اتکا کنیم. اتاق ایران و سوئیس به همین منظور با همکاری همه تشکل‌های فعال در زمینه غلات و زنجیره آن کنفرانس Irangrain 2019 برگزار خواهد کرد.

وی بیان کرد: پیش از این فعالان این زمینه باید برای حضور در چنین کنفرانس‌هایی به دبی، استانبول یا ژنو سفر می‌کردند اما در حال حاضر می‌توان با برگزاری این کنفرانس‌ها در ایران، زمینه حضور شرکت‌های بین‌المللی و فعالان ایرانی در این همایش‌ها را فراهم کرد. این رویکرد را می‌توان در مورد اتاق‌های داوری در مورد قراردادها هم به اجرا درآورد.

رییس اتاق مشترک ایران و سوییس گفت: اتاق‌های بین‌الملل می‌توانند با خلاقیت و نوآوری نقش موثری در توسعه زیرساخت‌های کسب و کار در کشور ایفا کنند. باوجود رکود کنونی بازار، نباید نسبت به شکوفایی آینده ناامید بود. با وجود همه مشکلات هنوز فرصت‌های امیدوارکننده وجود دارد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: