تعداد بازدید : ۲۵۶۵
کد خبر : ۱۹۲۶۸۳
مدیرعامل تایدواتر خاورمیانه مطرح کرد؛
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
مدیرعامل تایدوارتر خاورمیانه با اشاره به شناور توقیف شده در کویت گفت:شناور چارتر پارتی شده توسط کویت همچنان در دست کویتی‌ها است و هیچگونه پاسخ صحیحی به ایران نمی‌دهند.

به گزارش بورس نیوز، حسن زارعی در نخستین کنفرانس خبری خود پس از واگذاری مجموعه به بخش خصوصی با بیان اینکه به هیچ یک از افراد ما ویزا برای ورود به کویت داده نشده است، افزود: با این شرایط امکان پیگیری رسمی از کشور کویت را نداشتیم اما از طریق یکی از اعضای شرکت، وکیلی در کشور یاد شده گرفته شد.

به گفته وی، در ابتدا گفته می‌شد که پرچم و مدارک این شناور جعلی است اما اکنون می‌گویند این شناور اشغال به آب‌های آزاد ریخته است.

زارعی با اشاره به وصول حدود 40 تا 50 درصد از مطالبات تایدواتر(80 میلیارد تومان) به شناور توقیف شده این شرکت در کویت اشاره کرد و با بیان این که این شناور ربایش شده گفت: یکی از شناورهای ما اوایل سال قبل قراردادی با شرکت کویتی به ارزش روزانه 5000 یورو امضا شد. قرار بوده 6 ماه این شناور کار کند که یک جرثقیل دارد که 1000 تن را می تواند بلند کند.کار انجام می شود و مجوز خروج از بندر شئبیه می گیرد و به آبهای بین المللی می آید.

این مقام مسئول ادامه داد: این ماجرا مربوط به مهرماه است؛ دو شناور کویتی شناور تاید واتر را با زور بر می گردانند. قوانین بین المللی با دزدی دریایی مخالف است و باید حکم دادگاه برای این کار باشد.

زارعی با اشاره به این که ما شناور را ایرانی تحویل گرفتیم و ایرانی پس گرفتیم، اظهار کرد: پریشب اجازه دادند غذا را به کرو جدید برسانیم. این شناور دورتر از سواحل کویت است.

زارعی گفت: تا امروز کویت به ما برای رسیدگی به وضعیت شناور ویزا نداده است. سهامدار عمد6 ما از طریق روابطی که داشته توانسته برای رسیدگی به وضعیت شناور وکیل گرفته است.

وی با بیان اینکه «شنیده ایم که خدمه شناور آشغال را داخل دریا ریخته است»، افزود: می دانیم چه اتفاقی افتاده است، به نظر می رسد در کویت طائفه ای عمل می شود.

وی با بیان این که از وزارت امور خارجه 6 بار درخواست کرده ایم تا بتوانیم به کویت سفر کرده و به امور شناور رسیدگی کنیم، تصریح کرد: فکر می‌کردیم ارگان دولتی می‌روند و شناور ما را که جزو دارایی های ایران است، آزاد می کنند.

وی با بیان این که پیمانکار کره ای که شناور در اختیار وی بود الان فراری است، اظهار کرد: در قرارداد این شناور تضمین محکمی نگرفته ایم که بتوانیم برای آزادی آن اقدام کنیم.

مدیر عامل تاید واتر اظهار کرد: اگر کویتی ها نتوانند ادعای خود را اثبات کنند باید تمام خسارت های مربوط به خواب این شناور را بر اساس قوانین بین المللی پرداخت کنند. قطعا این عدد از پولی که قرار بود شناور از کار کردن کسب کند، بالاتر خواهد بود.از این رو به دنبال حل این مسئله از طریق قانونی هستیم.

زارعی با اشاره به اینکه خبر خوش در انتظار سهامداران این شرکت است، تصریح کرد: شرکت تایدواتر خاورمیانه ظرف ۲۰روز آینده افزایش سرمایه ۱۰۰درصدی خواهد داشت.

وی ادامه داد: این افزایش سرمایه از محل وجه نقد سهامداران پرداخت خواهد شد و به دلیل سود بالای سهام شرکت پرداخت سهامداران از طریق سود دریافتی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه حدود 10 هزار سهامدار خرد داریم که حدود 8000 سهامدار از مجموعه خودمان است، گفت: برخی از این سهامداران 30 سال است که این سهام را در اختیار دارند و خیلی از آنها جزو پرسنل ما هستند.

زارعی با بیان این‌که بعد از واگذاری تاید واتر به بخش خصوصی شاهد تغییر نگاه در این مجموعه بوده‌ایم، اظهار کرد: به دلیل دولتی بودن اهداف متفاوت بود،‌الان هدف ما فقط سودآوری شرکت است. طی 8 ماه اخیر تلاش کرده‌ایم این نگاه در مجموعه نهادینه شود؛ هم‌اکنون 4300 نفر پرسنل داریم.

وی با بیان این‌که تاید واتر در تمام بنادر کشور از جمله شهید رجایی حضور دارد، افزود:‌ سال 96 حدود 60 میلیارد مجموعه سود شرکت بود،‌امسال این رقم به 160 میلیارد تومان رسیده و انتظار افزایش آنرا علی رغم محدودیت شرایط در سال جاری را داریم.

مدیرعامل تاید واتر تصریح کرد: حدود 10 در بیمه و مالیات تاید واتر مشکل داشت که بین 50 تا 60 میلیارد تومان بود. این مسئلهرا برطرف کرده‌ایم و مشکلات مربوط تا سال 96 حل شده است.

وی یادآور شد: قراردادهای پیمانکاری (حدود 8600 قرارداد) مورد بازنگری قرار گرفت و برخی از آنها به دلیل زیانده بودن به نصف کاهش یافت.

زارعی با اعلام این که خرید خارجی به زیر 20 درصد رسیده و 80 درصد با استفاده از مهندسی معکوس تامین می‌شود، اظهار کرد:‌ قراردادهای تاید واتر ساماندهی شده است؛ به عنوان مثال در بخش کشنده ها برون سپاری را قطع کرده و حدود 20 میلیارد تومان که به همین دلیل از شرکت خارج می شد، بازگردد.

وی با بیان این که تاید واتر به یک شرکت هلدینگ تبدیل شده که فقط بر عملکرد شرکت ها نظارت می کند، گفت: قراردادهای واسطه ای بندری را قطع کرده ایم.

مدیرعامل تاید واتر با یادآوری اینکه بیش از 200 دستگاه اتومبیل داریم و به نطر می رسد بخشی از ایران خودرو هستیم، افزود: افزایش سرمایه 100 درصدی از محل وجه نقد و دریافتی سهامداران تا 20 روز آینده عملیاتی می شود.

به گفته وی، تاید واتر در حوزه حمل و نقل بین شهری فعال نبود که اخیرا در بندر چابهار به صورت مشارکتی وارد شده ایم. چند صد کشنده در اختیار داریم که می توانیم برای حمل و نقل درون شهری از آنها استفاده کنیم.

زارعی تاکید کرد: در امور بندری حدود 8 شناور داریم و یک شناور در حال ساخت هم وجود دارد که طی سال های اخیر هیچ درآمدی نداشتند برای استفاده از این ظرفیت شرکتی را تاسیس کرده ایم. امسال انتظار داریم 30 درآمدهای دریایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه از سال گذشته درآمد جدید داریم به نام سالویج، گفت: حدود 100 شناور مغروق در خور موسی داریم که 7 فروند آن که بیشترین مشکل را برای تردد ایجاد کرده بودند را خارج کردیم.

وی با بیان این که سازمان بنادر در این موضوع با ما خوب تا کرده است، افزود: امسال هم قرار است 3 فروند در این منطقه خارج سازی شود که امیدواریم ما آنرا انجام دهیم.

به گفته زارعی، هر شناور مغروق برای شناورسازی 3.3 میلیون دلار نیاز دارد و در این خصوص احتمالا یک شرکت تخصصی در زیرمجموعه تاید واتر برای سالویج تاسیس شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: