تعداد بازدید : ۱۸۸۲
کد خبر : ۱۹۲۷۶۹
مدیرمجتمع صنعتی چادرملو مطرح کرد:
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱
مدیرمجتمع صنعتی چادرملو گفت:در سال گذشته۸۴۰ هزار تن شمش فولاد تولید شد که از این میزان۳۰ هزار تن صادر شده اما براساس برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری 80 هزار تن از این محصول صادر می شود.

به گزارش بورس نیوز، محمود مصری نژاد مدیر مجتمع صنعتی چادرملو درجریان بازدید خبرنگاران از کارخانه گندله سازی و فولادسازی چادرملو در اردکان گفت: ظرفیت اسمی کارخانه گندله سازی چادرملو در شهرستان اردکان، ۳.۴ میلیون تن بوده و در سال گذشته ۳.۷ میلیون تن گندله در این مجتمع تولید شد .

وی خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته تولید گندله این مجتمع به چهارمیلیون تن در سال افزایش خواهد یافت.

مصری نژاد ادامه داد: علاوه بر این کارخانه، سه واحد آهن اسفنجی، ارفع به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن، غدیر ایرانیان به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن و چادرملو به ظرفیت ۱.۶ میلیون تن نیز مشغول فعالیت هستند که سالانه حداقل ۳.۲ میلیون تن آهن اسفنجی را به تولید می‌رسانند.

مدیر مجتمع صنعتی چادرملو افزود: در کنار واحدهای ذکر شده یک واحد تولید شمش فولاد به ظرفیت ۱.۸ میلیون تن در سال مشغول فعالیت بوده که بر اساس نیاز مشتریان اقدام به تولید انواع شمش فولادی می‌کند.

وی با اشاره به تولید۸۴۰ هزار تن شمش فولاد در سال گذشته ،افزود: از این میزان۳۰ هزار تن صادر شده اما براساس برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری 80 هزار تن از این محصول صادر می شود.

مصری نژاد خبر از احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در این مجتمع داد و افزود: این نیروگاه در تأمین برق شبکه سراسری کشور نقش بسزایی داشته و باعث درآمدزایی برای چادرملو نیز شده است.

مدیر مجتمع صنعتی چادرملو ادامه داد: از دیگر اقدامات چادرملو می توان به مشارکت در طرح احداث یک تصفیه خانه (آب شیرین کن) در بندرعباس به همراه کارخانه‌های صنعتی گل گهر و مس سرچشمه اشاره کرد که قابلیت شیرین کردن آب میزان چهار هزار لیتر در هر ثانیه را دارد.

وی تصریح کرد:این تصفیه خانه آب تصفیه شده را از بندر عباس به گل گهر سیرجان، از سیرجان به مس سرچشمه در کرمان و از کرمان به مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد منتقل می‌کند و امیدواریم که تا پایان سال جاری در گل گهر و تا سال ۱۳۹۹ در چادرملو نیز به بهره برداری برسد.


مصری نژاد ادامه داد: پیش بینی می شود که راه اندازی این تصفیه خانه شرایط لازم برای آبرسانی به ۳ مسیر مجزا را فراهم و آب قابل شرب استان‌های مرکزی ایران را تأمین کند.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.