تعداد بازدید : ۶۴۵
کد خبر : ۱۹۲۹۱۵
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:
۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه قیمت مصالح ساختمانی و هزینه‌های ساخت‌وساز به طور مداوم در حال افزایش بوده و این موضوع کار را برای اجرای پروژه‌های ساختمان‌سازی با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش بورس نیوز، صدیف بدری ضمن بیان نگرانی خود نسبت به تشدید رکود در بازار ساخت‌وساز مسکن، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌ها و آمارهای ارائه شده، میزان ساخت‌وساز در کشور هر ماه در حال کاهش بوده و این مسئله تنها به دلیل وجود تلاطم در بازار مسکن است.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در خانه ملت افزود: متأسفانه قیمت مصالح ساختمانی و هزینه‌های ساخت‌وساز به طور مداوم در حال افزایش بوده و این موضوع کار را برای اجرای پروژه‌های ساختمان‌سازی با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی پیمانکار یا سازنده نمی‌داند که با شروع کردن یک پروژه ساختمان‌سازی باید چه میزان هزینه کند و این موضوع ریسک پروژه‌های ساخت‌وساز را بالا می‌برد. امروز ما شاهد هستیم که بسیاری از پروژه‌ها به دلیل گران‌شدن مصالح و بالارفتن قیمت‌ها، متوقف شده است.

بدری تاکید کرد: بر اساس آمارها کاهش میزان تیراژ ساخت‌وساز در کشور در ماه‌های ابتدای سال جاری در 9 سال گذشته بی‌سابقه بوده و این مسئله قطعا تبعات بسیاری را برای اقتصاد کشور به دنبال دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: سازندگان مسکن تقریبا در یک سال گذشته، محصول میلگرد را کیلویی یک هزار و 600 تومان خریدار می‌کردند، اما در حال حاضر همان محصول را باید کیلویی 5 هزار تومان خریداری کند.

بدری توضیح داد: در وضعیت فعلی برای افزایش ساخت‌وساز در کشور و تشویق سازندگان برای تولید مسکن، باید محرک‌های مالی و اقتصادی جدید تعیین شود، بنابراین بهتر است دولت برای توسعه این موضوع تسهیلات کم‌سود به سازندگان مسکن ارائه دهد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: البته دولت به تازگی نسبت به اجرای بازار تعهدی مصالح ساختمانی برای ارائه مصالح به سازندگان و دریافت هزینه به صورت قسطی اقدام کرده، اما هنوز این مسئله عملیاتی نشده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: