کد خبر : ۱۹۲۹۱۵
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:
۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: متأسفانه قیمت مصالح ساختمانی و هزینه‌های ساخت‌وساز به طور مداوم در حال افزایش بوده و این موضوع کار را برای اجرای پروژه‌های ساختمان‌سازی با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش بورس نیوز، صدیف بدری ضمن بیان نگرانی خود نسبت به تشدید رکود در بازار ساخت‌وساز مسکن، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌ها و آمارهای ارائه شده، میزان ساخت‌وساز در کشور هر ماه در حال کاهش بوده و این مسئله تنها به دلیل وجود تلاطم در بازار مسکن است.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در خانه ملت افزود: متأسفانه قیمت مصالح ساختمانی و هزینه‌های ساخت‌وساز به طور مداوم در حال افزایش بوده و این موضوع کار را برای اجرای پروژه‌های ساختمان‌سازی با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی پیمانکار یا سازنده نمی‌داند که با شروع کردن یک پروژه ساختمان‌سازی باید چه میزان هزینه کند و این موضوع ریسک پروژه‌های ساخت‌وساز را بالا می‌برد. امروز ما شاهد هستیم که بسیاری از پروژه‌ها به دلیل گران‌شدن مصالح و بالارفتن قیمت‌ها، متوقف شده است.

بدری تاکید کرد: بر اساس آمارها کاهش میزان تیراژ ساخت‌وساز در کشور در ماه‌های ابتدای سال جاری در 9 سال گذشته بی‌سابقه بوده و این مسئله قطعا تبعات بسیاری را برای اقتصاد کشور به دنبال دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: سازندگان مسکن تقریبا در یک سال گذشته، محصول میلگرد را کیلویی یک هزار و 600 تومان خریدار می‌کردند، اما در حال حاضر همان محصول را باید کیلویی 5 هزار تومان خریداری کند.

بدری توضیح داد: در وضعیت فعلی برای افزایش ساخت‌وساز در کشور و تشویق سازندگان برای تولید مسکن، باید محرک‌های مالی و اقتصادی جدید تعیین شود، بنابراین بهتر است دولت برای توسعه این موضوع تسهیلات کم‌سود به سازندگان مسکن ارائه دهد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: البته دولت به تازگی نسبت به اجرای بازار تعهدی مصالح ساختمانی برای ارائه مصالح به سازندگان و دریافت هزینه به صورت قسطی اقدام کرده، اما هنوز این مسئله عملیاتی نشده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع

اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع " بپاس "

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.

" بکام " سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار می‌شود.
قطار افزایش سرمایه در مجمع به

قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: