کد خبر : ۱۹۲۹۶۹
وزیر جهاد کشاورزی گفت:
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
وزیر جهاد کشاورزی گفت: مسائل ارزی و مشکلات اقتصادی موجب جهش قیمتی گوشت قرمز شد. دولت وارد این مساله شده و در حال حاضر واردات به شکل مناسبی صورت می‌گیرد و قیمت‌ها به تدریج در طی 3 ماه اخیر رو به کاهش بوده است.

به گزارش بورس نیوز، محمود حجتی درباره وضعیت بازار گوشت قرمز اظهار کرد: طبق گزارشی که در مراحل مختلفی توسط مرکز آمار ایران ارائه شده جمعیت دام کشور کم نشده و تولید گوشت کاهش نیافته است.

وی افزود: مسائل ارزی و مشکلات اقتصادی موجب جهش قیمتی گوشت قرمز شد. دولت وارد این مساله شده و در حال حاضر واردات به شکل مناسبی صورت می‌گیرد و قیمت‌ها به تدریج در طی 3 ماه اخیر رو به پایین بوده، به خصوص اینکه قیمت دام زنده کاهش زیادی داشته که امیدوارم متعادل شود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در سال جاری مصرف گوشت سفید نسبت به سال گذشته حدود 5 تا 6 درصد افزایش یافته است. این در حالی بوده که جمعیت کشور یک درصد افزایش یافته و این موضوع نشان می‌دهد سرانه مصرف گوشت سفید و آبزیان افزایش یافته است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم بیان کرد: امیدوارم که قیمت این محصول پروتئینی به تعادل برسد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تخصیص ارز 4 هزار و 200تومانی برای واردات گوشت قرمز از پایان سال 97 حذف و در حال حاضر این محصول با ارز نیمایی وارد کشور می‌شود.

حجتی خاطرنشان کرد: براساس ابلاغیه رییس بانک مرکزی به گمرکات حتی کسانی که ارز 4 هزار و 200 تومانی گرفته برای واردات گوشت دریافت کرده بودند زمانی که گوشت آنها وارد بندر می‌شود باید قبل از ترخیص مابه‌التفاوت ارز 4 هزار و 200 تومانی تا نیمایی را پرداخت کنند تا کالای آنها ترخیص شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع

اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع " بپاس "

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.

" بکام " سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار می‌شود.
قطار افزایش سرمایه در مجمع به

قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: