تعداد بازدید : ۴۵۸
کد خبر : ۱۹۳۱۷۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: با توجه به تجربه یک سال گذشته، وزارت صنعت، معدن و تجارت نمی‌تواند بازار را کنترل کند اما ترجیح می‌دهد نورچشمی‌هایش از ارز دولتی استفاده کنند که این اصلا درست نیست.

به گزارش بورس نیوز، شهاب نادری اظهار کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی فروردین‌ ماه سال گذشته و با تغییر سیاست ارزی دولت به جریان اقتصادی وارد شد و هیچ منطقی پشت توزیع آن نیست و دولت باید راهکارهای دیگری برای تامین کالاهای اساسی بیندیشد زیرا در حال حاضر با روش توزیع ارز ارزان، کالای ارزان به دست مصرف‌کننده نرسیده است.

وی افزود: ارز دولتی فقط به دلالان و نورچشمی‌‌ها که در وزارت صنعت هستند می‌رسد. وزارت صنعت، معدن و تجارت مخالف حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی بوده و برخی دلالان متخلف، در پی این مساله هستند که این ارز حذف نشود.

نماینده مردم اورامانات در خانه ملت ادامه داد: با توجه به تجربه یک سال گذشته، وزارت صنعت، معدن و تجارت نمی‌تواند بازار را کنترل کند اما ترجیح می‌دهد نورچشمی‌هایش از ارز دولتی استفاده کنند که این اصلا درست نیست.

نادری بیان کرد: چه کسانی در این میان به واردات کالاهای اساسی دسترسی دارند و در اختیار آنهاست که می‌توانند از این منابع هنگفت استفاده کنند؟

وی با طرح سوال دیگری درخصوص دلیل انصراف دولت از حذف نشدن دلار ۴۲۰۰ تومانی تاکید کرد: در حالی که تضمینی برای عرضه کالای وارداتی با همین نرخ در بازار وجود ندارد، چرا باید تداوم روند کنونی تخصیص ارز دولتی ادامه یابد؟.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس به دنبال یافتن راهکارهای جایگزین برای ارز دولتی بوده تا از این طریق از معیشت مردم حمایت کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: