کد خبر : ۱۹۳۱۷۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: با توجه به تجربه یک سال گذشته، وزارت صنعت، معدن و تجارت نمی‌تواند بازار را کنترل کند اما ترجیح می‌دهد نورچشمی‌هایش از ارز دولتی استفاده کنند که این اصلا درست نیست.

به گزارش بورس نیوز، شهاب نادری اظهار کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی فروردین‌ ماه سال گذشته و با تغییر سیاست ارزی دولت به جریان اقتصادی وارد شد و هیچ منطقی پشت توزیع آن نیست و دولت باید راهکارهای دیگری برای تامین کالاهای اساسی بیندیشد زیرا در حال حاضر با روش توزیع ارز ارزان، کالای ارزان به دست مصرف‌کننده نرسیده است.

وی افزود: ارز دولتی فقط به دلالان و نورچشمی‌‌ها که در وزارت صنعت هستند می‌رسد. وزارت صنعت، معدن و تجارت مخالف حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی بوده و برخی دلالان متخلف، در پی این مساله هستند که این ارز حذف نشود.

نماینده مردم اورامانات در خانه ملت ادامه داد: با توجه به تجربه یک سال گذشته، وزارت صنعت، معدن و تجارت نمی‌تواند بازار را کنترل کند اما ترجیح می‌دهد نورچشمی‌هایش از ارز دولتی استفاده کنند که این اصلا درست نیست.

نادری بیان کرد: چه کسانی در این میان به واردات کالاهای اساسی دسترسی دارند و در اختیار آنهاست که می‌توانند از این منابع هنگفت استفاده کنند؟

وی با طرح سوال دیگری درخصوص دلیل انصراف دولت از حذف نشدن دلار ۴۲۰۰ تومانی تاکید کرد: در حالی که تضمینی برای عرضه کالای وارداتی با همین نرخ در بازار وجود ندارد، چرا باید تداوم روند کنونی تخصیص ارز دولتی ادامه یابد؟.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس به دنبال یافتن راهکارهای جایگزین برای ارز دولتی بوده تا از این طریق از معیشت مردم حمایت کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع

اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع " بپاس "

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.

" بکام " سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار می‌شود.
قطار افزایش سرمایه در مجمع به

قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع " شتوکا " نزدیک است

مجمع عمومی فوق العاده شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: