کد خبر : ۱۹۳۱۷۴
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس:
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: در صورت کمبود خرید گندم توسط بخش دولتی مجبور به واردات گندم با قیمت 4 هزار و 500 تومان خواهیم شد که برای تامین نیاز انسانی کشور مصرف شود.

به گزارش بورس نیوز، جلال محمودزاده در خصوص پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم در مقایسه با سایر محصولات کشاورزی، اظهار کرد: گندم باتوجه به نرخ خرید تضمینی پایین جایگزین نهاده‌های دامی می‌شود و اکنون نیز این کار انجام می‌شود.

وی افزود: ارزان بودن قیمت خرید تضمینی گندم موجب شده این محصول استراتژیک در اولویت کشت سال آینده کشاورزان قرار نگیرد و با کاهش سطح زیر کشت روبرو شویم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: احتمال قاچاق گندم به عنوان یک محصول استراتژیک از کشور وجود دارد. اکنون اختلاف قیمت 2 هزار تومانی گندم داخل کشور با دیگر کشورهای همسایه سبب ایجاد انگیزه‌ برای قاچاقچیان این محصول شده است.

محمودزاده گفت: در صورت کمبود خرید گندم توسط بخش دولتی مجبور به واردات گندم با قیمت 4 هزار و 500 تومان خواهیم شد که برای تامین نیاز انسانی کشور مصرف شود. قیمت پایین خرید تضمینی گندم آسیب زیادی به دنبال داشته و درصورت برنامه ریزی ناصحیح در سال آینده با مشکلات عدیده و جدی مواجه خواهیم شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.

" برکت " در مجمع به سرمایه ۲۷ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه دارویی برکت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: