کد خبر : ۱۹۳۲۹۱
معاون طرح و برنامه گفت:
۱۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
معاون طرح و برنامه گفت: بیش از 84 درصد واردات کشور کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای بوده که این بخش از واردات، اثرگذار برای تولید کشور است.

به گزارش بورس نیوز، سعید زرندی اظهار کرد: تکلیف قرآن مبنی بر تقویت بنیه دفاعی به مسلمین، امروز با توجه به جنگ اقتصادی، تقویت بنیه و پایه‌های تولید و اقتصاد است تا بتواند در برابر دشمن مقاوم باشد.

وی افزود: مردم و مسئولان باید احساس کنند که یک جنگ واقعی اتفاق افتاده، بنابراین باید تهدیدات موجود با یک برنامه‌ صحیح به یک فرصت برای اقتصاد کشور تبدیل شود.

معاون طرح و برنامه ادامه داد: راهکارهای مقابله با تحریم و حرکت به سوی رونق تولید از جمله اقدام‌هایی است که وزارت صمت انجام داده است.

زرندی تاکید کرد: برنامه محوری که در این روزها لازم بوده و باید در این مسیر تلاش کنیم این است که همه در جهت رونق تولید گام جدی و موثری برداریم.

وی خاطرنشان کرد: تحریم مشکلات زیادی برای کشور و تولید به وجود آورده اما همیشه سختی‌ها، فرصت‌هایی را در پی دارند که باید آنها را شناسایی کنیم.

معاون طرح و برنامه افزود: بیش از 84 درصد واردات کشور کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای است که این بخش از واردات، اثرگذار برای تولید کشور است.

زرندی تصریح کرد: کمبود ارز و مشکلات بین‌المللی سبب ‌شد در همه سطوح، یک اتفاق نظر درباره ساخت داخل رخ دهد، بنابراین نیاز اصلی واحدهای تولیدی در واردات شناسایی شد.

معاون طرح و برنامه گفت: در همین راستا نمایشگاهی با عنوان «فرصت‌های ساخت داخل» برگزار می‌شود و مقرر شده در این نمایشگاه نیاز‌های تولید، به نمایش گذاشته شود و از طرفی دیگر، شرکت‌های دانش بنیان، مراکز علمی و سرمایه‌گذاران امکان تولید آن را مورد بررسی قرار دهند.

گفتنی است، این نمایشگاه از 27 تیر ماه تا 30 تیر در نمایشگاه بین‌المللی برگزار خواهد شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع

اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع " بپاس "

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.

" بکام " سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار می‌شود.
قطار افزایش سرمایه در مجمع به

قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: