کد خبر : ۱۹۳۴۰۷
مدیرعامل کارگزاری جهان سهم در گفت‌وگو با بورس نیوز عنوان کرد؛
۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
تجدید ارزیابی رسمی از دارایی ها در تدوام فعالیت شرکت ها بسیار موثر است و هیئت مدیره باید به سهامداران ارزش روز دارایی های خود را اعلام کنند و موجب اطمینان خاطر سهامدار و حفظ قیمت سهم شوند.

تدوام فعالیت با تجدید ارزیابی/ شرکت ها ارزش روز دارایی های خود را اعلام کنند

بحث معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی ها مدت ها نقل محافل بورسی بود و پس کش و قوس های فراوان به تصویب رسید. حال شرکت ها می توانند با تجدید ارزیابی، قیمت دارایی های خود را به روز کنند؛ هر چند که به دلیل بار مالی استهلاک، این موضوع برای برخی شرکت ها یک نوع زنگ خطر است.

فرشید اردبیلیون جهانی، مدیرعامل کارگزاری جهان سهم در خصوص تاثیر تجدید ارزیابی ها بر بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: شرکت هایی که زیان های انباشته سنگین دارند برای برون‌رفت از مشمولیت ماده 141 قانون تجارت و اصلاح ساختار مالی نیاز به تجدید ارزیابی دارایی های خود دارند.

وی ادامه داد: به موجب قانون تجارت، هیئت مدیره شرکت ها مکلف هستند که شرکت هایی که مشمول این قانون هستند در اسرع وقت سرمایه خود را کاهش یا افزایش دهند و یا یک برنامه مستدل و مدون ارائه دهند که شرکت مورد نظر به زودی سودآوری خواهد داشت و یک راه حل ارائه خواهد کرد.

این کارشناس بازار سرمایهمدیرعامل کارگزاری جهان سهم به تاثیر تجدید ارزیابی ها بر قیمت سهام شرکت ها اشاره کرد و گفت: این اقدام بر تدوام فعالیت شرکت‌ها بسیار موثر است، پیشنهاد می شود شرکت های دیگر نیز به تجدید ارزیابی رسمی از دارایی های خود بپردازند و در گزارش هیئت مدیره یا ترازنامه به سهامداران ارزش روز دارایی های خود را اعلام کنند و موجب اطمینان خاطر سهامدار و حفظ قیمت سهم شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع

اقدام به افزایش نقدینگی در مجمع " بپاس "

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.

" بکام " سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار می‌شود.
قطار افزایش سرمایه در مجمع به

قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع " شتوکا " نزدیک است

مجمع عمومی فوق العاده شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: