تعداد بازدید : ۵۸۵
کد خبر : ۱۹۳۴۰۷
مدیرعامل کارگزاری جهان سهم در گفت‌وگو با بورس نیوز عنوان کرد؛
۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
تجدید ارزیابی رسمی از دارایی ها در تدوام فعالیت شرکت ها بسیار موثر است و هیئت مدیره باید به سهامداران ارزش روز دارایی های خود را اعلام کنند و موجب اطمینان خاطر سهامدار و حفظ قیمت سهم شوند.

تدوام فعالیت با تجدید ارزیابی/ شرکت ها ارزش روز دارایی های خود را اعلام کنند

بحث معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی ها مدت ها نقل محافل بورسی بود و پس کش و قوس های فراوان به تصویب رسید. حال شرکت ها می توانند با تجدید ارزیابی، قیمت دارایی های خود را به روز کنند؛ هر چند که به دلیل بار مالی استهلاک، این موضوع برای برخی شرکت ها یک نوع زنگ خطر است.

فرشید اردبیلیون جهانی، مدیرعامل کارگزاری جهان سهم در خصوص تاثیر تجدید ارزیابی ها بر بازار سرمایه به بورس نیوز گفت: شرکت هایی که زیان های انباشته سنگین دارند برای برون‌رفت از مشمولیت ماده 141 قانون تجارت و اصلاح ساختار مالی نیاز به تجدید ارزیابی دارایی های خود دارند.

وی ادامه داد: به موجب قانون تجارت، هیئت مدیره شرکت ها مکلف هستند که شرکت هایی که مشمول این قانون هستند در اسرع وقت سرمایه خود را کاهش یا افزایش دهند و یا یک برنامه مستدل و مدون ارائه دهند که شرکت مورد نظر به زودی سودآوری خواهد داشت و یک راه حل ارائه خواهد کرد.

این کارشناس بازار سرمایهمدیرعامل کارگزاری جهان سهم به تاثیر تجدید ارزیابی ها بر قیمت سهام شرکت ها اشاره کرد و گفت: این اقدام بر تدوام فعالیت شرکت‌ها بسیار موثر است، پیشنهاد می شود شرکت های دیگر نیز به تجدید ارزیابی رسمی از دارایی های خود بپردازند و در گزارش هیئت مدیره یا ترازنامه به سهامداران ارزش روز دارایی های خود را اعلام کنند و موجب اطمینان خاطر سهامدار و حفظ قیمت سهم شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.