تعداد بازدید : ۸۲۰
کد خبر : ۱۹۳۴۷۷
وزیر اقتصاد گفت:
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
وزیر اقتصاد گفت: حرکت به سمت گمرک مدرن و هوشمند، اجرای گمرک همراه و طرح استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه ایکس‌ری از دیگر برنامه‌های وزارت اقتصاد در حوزه گمرک است.

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند درباره ضرورت تغییرات زیرساختی در گمرک اظهار کرد: گمرک نواندیش و تحول‌خواه، استفاده از تجربیات مدیریتی میدانی گمرک در مقیاس گسترده و بکارگیری فناوری‌های نو در جهت مقابله با فساد از جمله این تغییرات است.

وی افزود: همچنین حرکت به سمت گمرک مدرن و هوشمند، اجرای گمرک همراه و طرح استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه ایکس‌ری از دیگر برنامه‌های وزارت اقتصاد در حوزه گمرک است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: قاچاق مقوله‌ای است که باید به صورت گوناگون با آن مقابله کرده و در وضعیت فعلی، گمرکات نیز به طور جدی با این موضوع برخورد می‌کنند.

دژپسند تاکید کرد: لازم است گمرک و اموال تملیکی یک برنامه جدی جهت هماهنگی‌های بیشتر داشته باشند.

وی تصریح کرد: علاوه بر اعزام بازرس جهت بررسی فرآیندها به گمرکات کشور از سوی وزارت اقتصاد، من نیز شخصا به گمرکات مراجعه و از نزدیک در جریان روند کارها قرار می‌گیرم.

وزیر اقتصاد در رابطه با موضوع ترخیص خودرو توضیح داد: بخشی از خودروها از حیطه قوه مجریه خارج شده و به اجبار ترخیص را متوقف کردیم تا از مراجع قضایی دستور بگیریم.

وی در رابطه با مساله رسوب کالا در گمرک بیان کرد: تا پیش از اظهار به گمرک، آنچه که در بنادر و پایانه‌ها وجود دارد، موجودی نام دارد.

دژپسند گفت: در مورد رسوب کالاهای اساسی مهم این است که سلامت همه ما در گرو بررسی دقیق کالاها از نظر استانداردهای لازم است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.