کد خبر : ۱۹۳۴۷۷
وزیر اقتصاد گفت:
۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
وزیر اقتصاد گفت: حرکت به سمت گمرک مدرن و هوشمند، اجرای گمرک همراه و طرح استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه ایکس‌ری از دیگر برنامه‌های وزارت اقتصاد در حوزه گمرک است.

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند درباره ضرورت تغییرات زیرساختی در گمرک اظهار کرد: گمرک نواندیش و تحول‌خواه، استفاده از تجربیات مدیریتی میدانی گمرک در مقیاس گسترده و بکارگیری فناوری‌های نو در جهت مقابله با فساد از جمله این تغییرات است.

وی افزود: همچنین حرکت به سمت گمرک مدرن و هوشمند، اجرای گمرک همراه و طرح استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه ایکس‌ری از دیگر برنامه‌های وزارت اقتصاد در حوزه گمرک است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: قاچاق مقوله‌ای است که باید به صورت گوناگون با آن مقابله کرده و در وضعیت فعلی، گمرکات نیز به طور جدی با این موضوع برخورد می‌کنند.

دژپسند تاکید کرد: لازم است گمرک و اموال تملیکی یک برنامه جدی جهت هماهنگی‌های بیشتر داشته باشند.

وی تصریح کرد: علاوه بر اعزام بازرس جهت بررسی فرآیندها به گمرکات کشور از سوی وزارت اقتصاد، من نیز شخصا به گمرکات مراجعه و از نزدیک در جریان روند کارها قرار می‌گیرم.

وزیر اقتصاد در رابطه با موضوع ترخیص خودرو توضیح داد: بخشی از خودروها از حیطه قوه مجریه خارج شده و به اجبار ترخیص را متوقف کردیم تا از مراجع قضایی دستور بگیریم.

وی در رابطه با مساله رسوب کالا در گمرک بیان کرد: تا پیش از اظهار به گمرک، آنچه که در بنادر و پایانه‌ها وجود دارد، موجودی نام دارد.

دژپسند گفت: در مورد رسوب کالاهای اساسی مهم این است که سلامت همه ما در گرو بررسی دقیق کالاها از نظر استانداردهای لازم است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع " کفرآور " در سومین روز آبان

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های سیمان شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ برگزار خواهد شد.

" کهمدا " در مجمع ۴۰۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت شیشه همدان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ برگزار شد.

" ومهان " از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع " شفن " با موضوع افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: