تعداد بازدید : ۷۶۷
کد خبر : ۱۹۳۸۶۹
عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
استارت آپ ها با ادغام می توانند به شرکتی قدرتمندتر تبدیل شوند که علاوه بر کاهش هزینه، سهم بیشتری هم از بازار را هم به دست آورند
به گزارش بورس نیوز، بحث ادغام استارت آپ ها این روزها زیاد به گوش می رسد. چند روز قبل هم خبر ادغام رسمی دو خشکشویی آنلاین «زودشور» و «لاندارپ» اعلام شد.

رضا الفت نسب عضو هیات مدیره و سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در گفتگو با بورس نیوز در خصوص ادغام استارت آپ ها بیان کرد: قطعا اگر کسب و کارهای نوپای اینترنتی و استارت آپ ها به این بلوغ برسند که ادغام می تواند به کاهش هزینه ها و ادامه حیات استارت آپ ها کمک کند، می توانند از این طرح بهره مطلوب ببرند. 

وی افزود: مشکل بعضی استارت آپ ها، افزایش هزینه ها و کاهش سفارشات و وجود رقبا در بازار است. در چنین شرایطی یا باید بعضی شرکت ها، فعالیت خود را متوقف کنند و یا با ادغام، به حیات خود ادامه دهند. مشابه این شرایط، در مورد دو شرکتی که اخیرا اقدام به ادغام کرده اند مصداق داشت و دو شرکت مذکور با انجام فرآیند ادغام، در واقع برای رشد کسب و کار خود، زمان خریدند.

وی افزود: ادغام شرکت های خصوصی به مراتب مفیدتر و سودمندتر از ادغام در بخش دولتی است. ادغام استارت آپ ها سرآغازی برای تعامل بین شرکت ها بوده و به نظر می رسد به مرور شاهد ادغام برخی دیگر از استارت آپ ها هم باشیم. کما اینکه دو استارت آپ حوزه تخفیف های گروهی هم در تدارک ادغام با یکدیگر هستند.

الفت نسب تصریح کرد: استارت آپ ها با ادغام می توانند به شرکتی قدرتمندتر تبدیل شوند که علاوه بر کاهش هزینه، سهم بیشتری هم از بازار را هم به دست آورند. ادغام دو استارت آپ به معنای ارتقای اپلیکیشن و هم افزایی تجربیات و بررسی مشکلات و رفع چالش ها است.

وی بزرگترین سد راه ادغام استارت آپ ها را مسایل فرهنگی دانست و اظهار داشت: در فرهنگ ما هنوز ادغام بین دو کسب و کار فراگیر نشده؛ ولی موفقیت استارت آپ هایی که به تازگی ادغام شده، می تواند چراغ راه سایر استارت آپ ها باشد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: