تعداد بازدید : ۲۰۸۸
کد خبر : ۱۹۳۹۶۲
نظرسنجی آبسیم پلاس روی مانیتور‌های این شرکت؛
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
مطابق با نتیجه نظرسنجی، تعداد فروشندگان در آن روز بیش از خریداران بود و به این ترتیب، ۱۴۷ خریدار در مقابل ۱۹۰ فروشنده قرار گرفتند.
به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «صنایع ماشین‌های اداری ایران» با سرمایه اسمی‌۱۲۰۰ میلیارد ریال، پنجمین روز آذر ماه سال ۹۷ فعالیت خود در بازار سرمایه را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون ۳۹۷ درصد رشد قیمت داشته است. 

نکته جالب توجه در صورت‌های مالی این شرکت، سنگینی رقم سود انباشته است که بیش از ۲ برابر سرمایه اسمی‌شرکت است. در حالی که سال گذشته می‌توانست بخشی از این رقم را به سرمایه تبدیل کند و از معافیت مالیاتی بهره ببرد، با این وجود، شرکت اصرار به افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی دارد. هر چند که این مورد نیز تاکنون به سرانجام نرسیده و گزارش حسابرس در خصوص افزایش سرمایه تا مبلغ ۲۲۰۰ میلیارد ریال هنوز ارائه نشده است.

«مادیرا» با جهشی بلند، در ۳ ماهه نخست سال ۹۸ به ازای هر سهم ۶۸۷ ریال سود شناسایی کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۹۷۳ درصدی را نشان می‌دهد.
مهمترین عامل جهش سودسازی را باید در افزایش ۱۷۳ درصدی درآمد‌های عملیاتی جستجو کرد. فروش مقدار در مدت یاد شده اندکی کمتر از مدت مشابه سال قبل بود، اما افزایش نرخ‌ها به کمک آمد تا درآمد‌ها رشد مضاعف داشته باشند.

در نظرسنجی آبسیم پلاس از معامله‌گران بازار سرمایه، ۴۸ درصد موضع خود را در معاملات روز سی‌اُم تیر ماه در سمت تقاضا (خرید) اعلام کردند و ۵۲ درصد دیگر ابراز تمایل به فروش این سهم کردند.
 
پخش بازدهی از نمایشگر «مادیرا» / ظهور فروشندگان به نفع خریداران تمام شد

 مطابق با نتیجه نظرسنجی، تعداد فروشندگان در آن روز بیش از خریداران بود و به این ترتیب، ۱۴۷ خریدار در مقابل ۱۹۰ فروشنده قرار گرفتند.

هر چند که ۴۳ درصد فروش آن روز را حقوقی‌ها رقم زدند اما؛ از سوی دیگر، ۶۴ درصد خرید را برعهده داشتند. در مجموع، از ابتدای سال ۹۸ تا به امروز، ۴۶ میلیارد ریال از حقوقی به حقیقی تغییر مالکیت ایجاد شد و به این ترتیب، برآیند حقوقی‌ها به سمت خروج بود.

روند حرکت قیمت این سهم از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع رو به رشد بود و در حالی که قله ۲۰۰۰ تومانی را در آخرین روز‌های خرداد ماه لمس کرده بود، هم اکنون به محدوده ۱۷۰۰ تومان بازگشته است. روند قیمت «مادیرا» چندان با حجم معاملات تناسبی ندارد و اوج و فرود‌های قیمت هر سهم با حجم معاملات همسو حرکت نمی‌کنند.

پخش بازدهی از نمایشگر «مادیرا» / ظهور فروشندگان به نفع خریداران تمام شد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: