تعداد بازدید : ۴۸۰
کد خبر : ۱۹۴۰۰۸
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ناوگان هوایی کشور بسیار فرسوده بوده و با توجه به اینکه بیشتر این هواپیماها به صورت دست دوم خریداری شده‌اند این فرسودگی‌ها باعث کاهش ایمنی سفر خواهد شد.

هواپیمای فرسوده باعث کاهش ایمنی سفر می شود

به گزارش بورس نیوز، سیده حمیده زرآبادی درباره میزان فرسودگی ناوگان هوایی کشور اظهار کرد: قبل از خروج آمریکا از برجام اقداماتی در راستای نوسازی حمل و نقل هوایی صورت گرفت اما پس از شروع تحریم‌ها روند واردات هواپیما متوقف شد.

وی افزود: ناوگان هوایی کشور بسیار فرسوده بوده و با توجه به اینکه بیشتر این هواپیماها به صورت دست دوم خریداری شده‌اند این فرسودگی‌ها باعث کاهش ایمنی سفر خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم ادامه داد: باوجود اینکه قیمت بلیت هواپیما به صورت سرسام‌آوری افزایش یافته اما مردم هیچ خدماتی را در این زمینه دریافت نمی‌کنند حتی خدمات شرکت‌های هواپیمایی به مسافران نسبت به گذشته کمتر نیز شده است.

نماینده مردم قزوین در خانه ملت بیان کرد: هر سال که می‌گذرد وجود نقص فنی هواپیماها افزایش پیدا کرده و مسافران پول بیشتری را بابت ریسک مسافرت با این هواپیماها پرداخت می‌کنند.

وی عنوان کرد: هواپیماهایی باید به ناوگان هوایی کشور افزوده شوند که سن میانگین ناوگان را کاهش دهند، نه اینکه با خرید هواپیماهای فرسوده، سن ناوگان هوایی را افزایش دهیم.

زرآبادی گفت: مسافران دغدغه سالم رسیدن به مقصد را دارند زیرا ناوگان هواپیمایی کشور بسیار فرسوده بوده و لازم است که به طور جدی به این مهم ورود کنیم زیرا که جز مباحث شهروندی نیز محسوب می‌شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.